Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell és fegyencedzés,...

Kettlebell és fegyencedzés, jó kombináció?

Figyelt kérdés
Már 3 éve edzek súllyal de úgy döntöttem mivel jövőre thai box-ra járok, újév után edzésmódszert váltok. Az is benne van hogy kicsit fájnak a porcaim/izületeim az utóbbi fél évben valamint "sérülékenyebb" lettem. Valamiért mindig fájt valamim, ezért szeeretnék kettlebell és fegyencedzés kombót csinálni, mert ugy tudom nem csak a kondi féle izom kell a boxoláshoz. Most jelenleg 68-70kg között mozgok, ezzel a párossal 75 kg-ot eltudok érni szerintetek? Ugy tudom izomnövelésre is alkalmass a kettle. Várom a válaszokat!

2016. dec. 8. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

nagy homály vagy.

Milyen a kondis izom?

a kettlebell is csak egy sima súlyzó.

Pont a fegyencedzés és a thai box teszi tönkre az izületeket

2016. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kettlebell-ről azt olvastam, hogy nem teszi annyira tönkre az embert mivel másfajta mozgással kell használni, valamint katonák használják edzésként de javits ki ha tévednék..
2016. dec. 8. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
keress személyi edzőt, ha nem tudsz utánaolvasni
2016. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Naturál szinten a kondi semmilyen mozgásban nem akadályoz. Én táncolok és mellette kondizom, semmi gondom a szabad mozgással.
2016. dec. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kenzo Tenma ***** válasza:
Vegyél vissza a súlyból és eddz szabályosan. A kondi is ugyanolyan izmot épít, ráadásul hatékonyabb mint bármi.
2016. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Katonák nem használtak kettlebellt soha... a kettlebell a lebutított változata az amcsik számára az orosz girjának... a katonák girjával edzenek...

És az, hogy orosz katonák girjával edzenek, nem jelenti, hogy most ez valami hú de hatalmas istencsászár dolog... csak egy súlyzó...

Az amerikai katonák akik szintén jól képzettek és ütőképesek, meg java részt szabad súllyal edzenek...

Ne abból indulj ki, hogy degát a katonák mivel edzenek... az motiváljon, neked mihez van kedved...

Amúgy istencsászár érzés mikor eljutsz oda, hogy kinyomsz a fejed fölé egy 80kg-os girját.... legalábbis szerintem biztos az, én még nem tartok ott :D

2016. dec. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fegyencedzés hol tenné már tönkre az ízületeket? Nem a fegyencesek tudnak csak ízületvédőbel elmenni a mosdóig...
2016. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó. Külön-külön is, meg együtt is, vagy ciklusban váltogatva. De az edzésprogramtól függ igazán. Ha a Paul Wade módszert követed, nagyot nem hibázhatsz. Nem tökéletes, de jó program fegyencedzésre.
2017. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!