Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor szükséges...

Szálkásításkor szükséges plussz, , edzés, ,?

Figyelt kérdés
A kérdésem konkrétan az lenne, hogy szálkásításkor szükséges beiktatni új mozgásformát, (pl. futás vagy lépcsőzés) vagy elegendő csupán az étrendváltás? Ha szükséges, akkor heti hányszor?
2016. dec. 25. 19:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Súlyzós edzést végzek, heti 4x
2016. dec. 25. 19:32
 2/3 anonim válasza:

A szálkásítás attól szálkásítás, hogy több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel a szervezetedbe. Ennek legfőbb módja a cardio vagy intervall edzés, szóval igen, kell hozzá:) legalábbis ha hatékonyan akarod csinálni, akkor mindenképp.

A mértéke attól függ, hogy mi a cél, amit szeretnél majd elérni. Heti 2-5 cardio/intervall között szokott általában mozogni ez a szám. Próbálj ki minél több módszert (éhgyomros cardio, edzés utáni intervall, edzéstől független futás, dombra felfutás, stb.)

Figyeld a tested, mire hogy reagálsz. Nekem személy szerint az edzés utáni intervall vált be a legjobban. Ez annyit tesz, hogy súlyzós edzés után felpattanok a szobabiciklire és nagyjából 20 percet tekerek olyan formában, hogy 1 perc normál tempó, majd ezt követően fél perc "sprint", aztán megint 1 perc normál, megint fél per sprint. Célszerű bemelegítésnek 2-3 percet csak simán, normál tempóba tekerni, ugyanezt pedig levezetésként is.

Én azért preferálom ezt a módszert, mert egy súlyzós edzés után jóval több kalóriát tudsz elégetni, egy intervallal meg pláne. Ha ezt vesszük alapul, akkor az éhgyomros cardio is egy jó választás lehet, de nekem azt annyira nem kedveli a szervezetem.

Maga a cardio egyébként azt takarja, hogy ugyanolyan intenzitással végzed a mozgást 10,15,20,30,40 stb percen keresztül.

2016. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen a részletes leírást!! :D
2016. dec. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!