Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez valóban igaz az édesítőre...

Ez valóban igaz az édesítőre és jobb a cukor helyette?

Figyelt kérdés

"az édesítőszerek anyagai a májat terhelik, ugyanis a sejtek nem tudják felhasználni őket. így a májnak kell átalakítani, kiválasztani, ami jelentős terhet ró rá. súlyosbítják a cukorbetegséget(ugyanis már az édes íz ingerére is inzulinelválasztás indul meg, ezzel még inkább kimerítve a termelő sejteket" Ezt egy itteni régi válaszban olvastam egy orvostanhallgatótól.

És azt is írta hogy a cukor jobb választás, én ehhez nem értek, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.


2016. dec. 27. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs a finomítatlan nádcukorral. A mennyiség számít.
2016. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Valóban igaz. Plusszban még csapjuk hozzá, hogy lenyomja a vércukorszintet, amivel éhségérzetet okoz és elősegíti azt hogy jól bezabálj, vagyis közvetve segít elhízni.
2016. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egészségesebb lenne ha 4 kockacukrot beletennék a zabomba édesítő helyett?
2016. dec. 27. 21:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Édesítő szer és édesítő szer közt is millió különbség van, így aztán általánosságban semmi nem jelenthető ki az édesítő szer egészségi hatásairól... aki kijelent bármit, az egy debil...

Az inzulin reakciót pedig nem az édes íz váltja ki... egyébként sem tudom mi a bajod az inzulinnal...

2016. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Mind a ketto egyforman rossz. Az edesitoszerek a majnak rossz, a cukor pedig azert mert finomitott cukor. Mi a fraszert kell edes iz a zabhoz? Miert nem jo a sajat ize...?

De, hamar izesiteni akarod, akkor tegyel bele almat vagy epret, reszelj bele sargarepat es hasonlok.

2016. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezaz szarjatok be pár mg édesítőszertől és zabáljatok cukrot, mert biztos ettől megy majd szét a májad. Agyhalál komolyam mondom. Orvostanhallgató az.. Pff
2016. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5. Elég nagy atomfizika amit írni fogok, talán mert úgy szeretem? Erre komolyan ilyen nehéz rájönni?Nem ez volt a kérdés, hol olvastál olyat hogy ízesítési tanácsot kérek? Natúr kakaóhoz jó hogy cukrot vagy édesítőt rakok és nem sárgarépát...
2016. dec. 27. 22:49
 8/11 A kérdező kommentje:
4. De az is kiválthat inzulinreakciót, több helyen is leírják.
2016. dec. 27. 22:50
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdés mindig az, hogy azt akarod-e hogy az egész életed a testépítésről és a "tökéletes" táplálkozás és edzés kialakításáról szóljon, mert akkor tényleg minden apró döntés számít.

Ha "csak" egészséges akarsz lenni, de nem ebből akarsz élni, akkor a mennyiség számít.

2016. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" több helyen is leírják."

a repülő spagettiszörny létezéséről is írnak több helyen, sőt, még egyháza is alapult az USA-ban... keress hiteles szakportálokat, ne higgy el minden szemetet amit neten olvasol... anyám meg azt hiszi nyert egy iphone-t és nem tudom neki elmagyarázni, ne küldjön több sms-t 90-es számokra, mert egy banner szerint nyert...

És leírom még egyszer leírom... nem cukor meg édesítő szer létezik... millió féle édesítőszer létezik... kicsit konkretizálni kellene, mivel akarod édesíteni a zabodat, mielőtt annak hatásaitól parázol... más hatása van a szervezetre egy juharszirupnak, egy agave-nek, vagy egy stevia szirupnak... aszpartám és barátairól meg ne is beszéljünk...

2016. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!