Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásnál ti teljesen...

Fekvenyomásnál ti teljesen kinyújtjátok a karotok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

szóval azt hallom hogy ki kell nyújtani teljesen, tehát a könyököd ki kell "akasztani" de azt vettem észre hogy ha kinyújtom teljesen akkor a vállam nagyon bekapcsolódik, és ez fájdalommal is jár

csináljam kiakasztás nélkül? úgyis jó lesz? vagy muszáj teljesen kinyújtani, és orvosolni kéne ezt a problémát?

előre is köszi


2017. jan. 4. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne akaszd ki, tönkreteszed a könyököd. Minimálisan behajlítva kell hagyni.
2017. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

okés, csak akiktől "tanultam" az alapokat ők, erőemelők,strongmanek meg ilyen teljesitményre menő emberek és ők azt mondták ki kell

de jólvan:) köszi a választ

2017. jan. 4. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
ki is kell az a szabályos fekvenyomás(arra kell figyelni hogy ne kicsapd a könyököd hanme lassan akaszd ki). Vállat hátra kell húzni és inkább gyomorhoz kell engedni de mindenképp mellbimbó alá. Testépítés szempontjából mi müködik és mi nem azt mindenki maga döntse el.
2017. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a vállam hátra van húzva, lapockák össze, minden...de amikor ez a kiakasztás jönne akkor borul a forma, mert nem vagyok olyan mobilis hogy megtartsam szépen

de akkor testépités szempontból jó ha nem akasztom ki? mert akkor maradok a biztonságos izomépitő fekvenyomásnál

köszi neked is

2017. jan. 4. 15:08
 5/9 Kenzo Tenma ***** válasza:
Azért jó ha nem akasztod ki, mert akkor folyamatos az izom nyúlása.
2017. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A karkinyújtás nem egyenlő a könyök "kiakasztásával".

Továbbá a vállad azért fájhat, mert megpróbálod feljebb nyomni a súlyt azután, hogy már szinte teljesen kinyújtottad a karodat. Ez gáz.

Amúgy, a lényeg lent van és nem fent... Sokkal inkább orvosolandó lenne ha nem bírnád levinni teljesen, avagy pattintgatnád a rúdat a mellkasodon... Az a fenti egy néhány centi nem oszt nem szoroz, mert szinte már csak elülső váll és tricepsz.

2017. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, hülyeség. Könyöknek nagyon nem előnyös. Nyújtsd ki, de ne akaszd ki.
2017. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rá kell érezni. Próbálgasd üres rúddal. Ha fullba kiakasztod, akkor szétmegy a könyököd.
2017. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jólvan értem:) köszi mindenkinek
2017. jan. 6. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!