Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha én régen karatéztam 1,5...

Ha én régen karatéztam 1,5 évet (8 éve volt), most pedig testépítek, akkor mennyire van esélyem megvédeni magam bárki ellen?

Figyelt kérdés

Tehát az a lényeg, hogy mélyen legbelül még tuti benne van a fejembe néhány mozdulat és technika sem kophatott ki, sőt, az első "kátára" emlékszem is szinte tökéletesen a mai napig és meg is tudom csinálni. De ma már nem küzdősportolok, csak edzek. Egy fekve 120 kilóval szériázó, 200 kilót felhúzó és 160 kilóval guggoló, mellről fejfölé 90 kilóval szériázó embernek egy 1,5 éves karatés múlttal mennyi az esélye megvédenie magát? 180 centisen, 90kg 14% tzs (Nem naturál)

Egy boxoló ismerősöm azt mondta, hogy ilyen erőszint mellett, ha még régről maradt az agyban egy kis technika(Mert szerinte tuti maradt.), akkor egy jó ütés és egy átlagos kis embernek esélye sincs. De egy azért verekedni tudó, nem feltétlenül küzdősportoló ember ellen van esély? Oké, hogy ez totál relatív, de épp ezért jó, mert kíváncsi vagyok, hogy ki, hogy vélekedik. Szóval?


2017. jan. 5. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az izmaiddal nagyobb mint a karate tudásoddal , ilyen erőszinttel nem is kell nagyon technikáznod és attól is függ hogy az ellenfeled egy átlag személy vagy rendelkezik sport múlttal . De az a 1,5 év nem rossz de nem is a legjobb tehát amint mondtam a testi erőd miatt nagyobb az esélyed
2017. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8 éve volt... Másfél év, az nem igazán sok. Nos igen, inkább erőfölényed lenne. De vedd figyelembe azt, hogy az nem minden.
2017. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És attól is függ milyen az a karate , még a goju , és wado ryu-ra azt mondanám ok de a többi jóval kötöttebb stílus szerintem . De tényleg a másfél év nem túl sok valamint régen gyakoroltad a technikákat és lehet hogy már nem menne úgy mint anno + az izom miatt is veszítesz a mozgékonságodból tehát az erőfölény miatt mondanálak nehéz ellenfélnek egy átlagos személy számára .
2017. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"átlagos kis embernek "


Azért ne bízd el magad, mert egy átlagos "kis emberbe" se lehet tudni, hogy mi lakozik. Szerintem ne járasd az agyad ezen az önvédelmen, mert ha elakar valaki intézni, akkor egy bökővel fog eléd állni és úgy akar majd kirabolni.

A verekedni tudó embert se biztos, hogy megvered. Ő lehet gyorsabb, stb. A bunyóban számít a fizikum, de a legfontosabb a tapasztalat, a technika, az állóképesség, sebesség.

2017. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Shotogan volt.

Nem bízom én el magam, csak érdekel a kérdés, mert manapság mindenki boxol meg arcoskodik és valahogy most ez járt a fejembe.

2017. jan. 5. 21:51
 6/18 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne lemenni egy terembe pl az ismerősöd által is látogatott box terembe s kesztyűzni egyet . Ott meglátnád hogy tényleg mennek - e úgy a technikák mint ahogy mondod s bírod - e ha egy horog , vagy egyenes betalál .
2017. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A shotokan az eléggé merev stílus
2017. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Persze, nem rossz ötlet amúgy.

Merev igen, de verekedtünk szabadon és ott lehetett érvényesülni. Jó volt, nem tudtak megverni emlékszem, 2 övvel fentebbieket is elpüföltem. :'D De akkor 12 éves voltam.

2017. jan. 5. 21:54
 9/18 anonim ***** válasza:
Shotokan? Nah az pont nem a fizikai harcról szól az első másfél évben.
2017. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rég volt. :)
2017. jan. 5. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!