Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tejsavó fehérje por kevésbé...

A tejsavó fehérje por kevésbé káros, mint más tejtermékek?

Figyelt kérdés
Tej, túró pl..
2017. jan. 8. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
tudtommal könnyebben hasznosuló egyszerűbb fehérjéket tartalmaz. De a tejnek, túrónak milyen káros hatása van? Múltkor láttam egy kísérletet ahol izotóniás italokkal hasonlították össze a tejet amatőr focistáknál és a tejet találták jobbnak.
2017. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tejtermékek nem károsak.
2017. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Kevesebb benne a tejcukor mint a többi tejtermékben,de a laktóz ugyanúgy benne van,ezért egészségtudatos ember nem fogyasztja.
2017. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Az egészségtudatos ember nyugodtan fogyaszthat olyat, amiben van laktóz.

Aki laktózérzékeny, annak nem jó.

2017. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéni tolerancia, hogy kinek jó a tejtermék. Van aki nem bírja, és fokozza nála a gyulladást. A laktóz csak a laktózérzékenyeknek rossz, mert hiányzik belőlük a laktáz enzim a bontáshoz, ezért emésztési gondokat okoz. Aki meg bírja emészteni, annak egyáltalán nem rossz, mert a glikémiás indexe viszonylag alacsony (45). A tejsavófehérje egyébként kevésbé allergén, mivel a problémásabb kazein már nincs benne. Elvileg kifejezetten egészséges és jó minőségű fehérjeforrás.

Ha valaki hozzá tud jutni, akkor nagyon tudom ajánlani a nyers, nem hőkezelt kecsketejet.

2017. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a laktóz a gond.Ott a tejben lévő kalcium.Az emberi test hasznosítani nem tudja minimálisan sem.Fogyasztás után jó esetben távozik a vizelettel,rossz esetben lerakódik és meszesedést,ízületi gyulladást okoz.
2017. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tejsavófehérjében szerintem már nem nagyon van kalcium. Amúgy ha már a véráramba kerül, akkor miért nem tudja hasznosítani a szervezet?
2017. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!