Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok nekem olyan edzésterv...

Tudnátok nekem olyan edzéstervet mondani ami a felsőtestre fókuszál elsősorban?

Figyelt kérdés

Egy ideje edzek, amibe annyit kell érteni hogy kb 2 naponta fekvőtámaszozok. Ezt a nyár végén kezdtem el és most, miután lett egy kis eredménye gondolom nem ártana kicsit bővíteni az edzéstervem.

Amit tudni kell rólam: 70kg;180cm;18/f

Lábra azért nem edzek mert leve vastag, mondhatni majdhogynem csak lábra hízok,ha egyáltalán hízok, nomeg suliba mindig gyalog vagy bicóval megyek.Mióta edzek a testsúlyom nem változott,de a lábamról lényegesen fogyott a zsírréteg, és nőtt a vállam, mellizmom és a tricepszem.

Gyakorlatoknak saját testsúllyal való edzést gondoltam, de nem tudom hogy kezdjek neki a húzószkodásnak, lábemelésnek. Fizikumom kicsit gyenge, még 1km-t se tudok megállás vagy séta nélkül lefutni.

Aki segít annak előre is köszönöm, ha valamit szarul csinálok szóljatok.

Az étrendemen sajnos sokat változtatni nem tudok.


2017. jan. 9. 21:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Annyit még elfelejtettem leírni hogy meddig haladtam a fekvőtámaszokkal, nem tudom hogy mennyire számít:

Sima fektötámasz: 30-35-nél abba kell hogy hagyjam mert elkezd fájni a fejem

Fekvőtámasz tapsolással: 15 körül

Archer push-up(nem tudom mi a magyar neve): 8-8 mindkét oldalra

Egykezesből csak 1-2

2017. jan. 9. 21:32
 2/6 anonim válasza:
Szia. Attól hogy lábra hízol még edzeni kell rá hisz az a zsír későbbiekben leég (jobbik esetben) és akkor az a tipikus pali leszel hogy felsőtest edzett de a láb pálcika (mert minek az nem látszik ki a bmw-ből) meg akkor arányosan leszel izmosabb,erősebb.
2017. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hetvenkilósan nem lehetnek vastagok a lábaid! A gyaloglás és biciklizés pedig nem felel meg lábedzésnek, de a te esetedben még kardió edzésnek sem ha olyan gyenge a fizikumod, hogy nem tudsz 1km-t sem lefutni.

Vedd meg a fegyencedzés c. könyvet, olvasd el és válassz ki egy háromnapos edzéstervet belőle! Természetesen a guggolás variációkat se hagyd ki!

És nem ártana valami kardió edzés sem neked!

2017. jan. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A lábaim a felsőtestemhez képest vastagok, nem mások lábaihoz képest,zsír pedig már nincs sok rajta.Másokhoz képest átlagoz a lábam, a felsőtestem a satnya, ezért akarok elsősorban felsőtestre edzeni :D

A fizikumomat, állóképességemet is akarom fejleszteni,nem csak az izmaim, de nem tudom hogy hogyan kezdjek neki. Heti 3-4,talán még 5 alkalmas kemény edzést is elbírok.

2017. jan. 10. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondom; olvasd el a fegyencedzés c. könyvet és kövesd a benne leírtakat!
2017. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 kiló hollywoodi izom edzésterv.
2017. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!