Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudok a kreatintól tömeget...

Tudok a kreatintól tömeget pakolni magamra?

Figyelt kérdés

180cm és 64kg vagyok. Az évek során többszöri nekifutásra se jött fel rám 1-2kgnál több,hiába csináltam hónapokig edzés mellett,különböző tömegnövelő étrendeket.

Azt hallottam két embertől is,hogy erre a kreatin lenne a megoldás,viszont amennyire utánanéztem,nem találtam összefüggést a kettő közt.

Szerintetek?



2017. jan. 23. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó dolog a kreatin de valamit rosszul csinálsz az tuti. Jó étrend, kellő intenzitású edzés és megfelelő regeneráció mellett fejlődnöd kell akármilyen testalkatod is van.
2017. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kreatin is csak kiegészítő. Igazából teljesen elhanyagolható dolog. Kb olyan mintha az okosok az mondták volna igyál kávét edzés előtt.. Mit jelent az hogy "többszöri nekifutásra sem"? Miért hagytad abba az edzés? Meg mi az hogy nem jött fel 1-2 kgnál több hiba csináltad hónapokig? Nem fog feljönni rád 10 kiló fél év alatt. Kezd el csinálni és ha nem jön a tömeg emeld a kaját és edz keményen.
2017. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg ne add fel. Hidd el jönni fog az,ha hosszabb ideig csinálod. Mindenki kezdőként állt neki. Kreatin meg majd 1-2 év edzés után mehet, monohidrát formájában!
2017. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt egy nagyjából ehhez hasonló étrendem: [link]

Kb 2hét után volt annyi változtatás,hogy 6étkezés helyett 4ben vittem be ugyanazt a mennyiséget.

Elvileg az edzéstervem is rendben volt.

Kb 2hétig volt fejlődés(nyílván amennyire ennyi idő alatt lehet),aztán semmi,4hónap után adtam fel.

Én akkor arra gyanakodtam,hogy nem kellett volna csökkenteni a 6étkezést 4-re,de azt mondták nincs összefüggés,a lényeg hogy meglegyen a napi 150gfehérje és a 300-400ch

2017. jan. 23. 18:06
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve pajzsmirigy túlműködésre is gyanakodtam,de ez se nyert.

A háziorvosomat megkérdezve,hogy kihez tudok ezzel fordulni,azt mondta,senkihez,törődjek bele,hogy ilyen alkat vagyok.

Ti tudtok valami okosat mondani erre ?

2017. jan. 23. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Kajád ezek szerint rendben volt, akkor variáld az edzéstervedet, csináld az alapgyakorlatokat minél nagyobb súllyal, lemehetsz akár 2-3 ismétlésig is az utolsó sorozatokra. Ezz kellően sokkolja a szervezetet.
2017. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy 4 étkezésed volt, eggyel is kéne fejlődni, ha az összbevitel OK s bírod.

Lehet, hogy keveset ettél, az embernek első körben ez jut eszébe. Ha nem jön a tömeg, akkor kalóriát kell növelni s megnézni, mi történik. Előre senki nem tudhatja, mennyit kell ennie.

2017. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy az a neve az étrendnek hogy 60 kilósoknak még nem biztos hogy minden 60 kilós embernél működik.. sőt biztos nem. Egyél többet ilyen egyszerű.
2017. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jól értem,ha legközelebb nekifogok, a legjobb amit tenni tudok,hogy növelem a kalóriabevitelt?

Az edzéstervet variáltam,és igyekeztem minél nagyobb súllyal minél kevesebb ismétlést a végére.

Illetve továbbra is érdekel,hogy az a két tag mitől szedett fel tömeget,mert egyikük állította,hogy azért hízott meg,mert a kreatint szedte és elfelejtett mellette edzeni.

2017. jan. 24. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:

A kreatinnak annyi a hatása, hogy nehezebben fáradsz el, tovább tudod végezni a gyakorlatokat, tarósabb periódikus mozgás formákat tusz végrehajtani. A kreatin mellett a rövidebb pihanő is elég a regenerálódáshoz. Vagyis a kretin csak arra jó, hogy többet tudj edzeni vele.


Az izom építéshez fehérje kell, persze komplex táplálák kell hozzá, ami fehérjékben gazdag.


A kreatin felvisz egy kevés súly ill tömeg többletet, de az elhagyása után az a többlet le is fog menni és csak az marad meg amenyivel többert edzettél a keratintól könnyített módon.


Ami még segíthet az a HMB és még a citrulimnmalát, ami a szervezet aját L-arginin szintjét növeli, ezzel tágítja az ereket.


Szóval meg lehet támogatni a dolgokat, de ezek egyike se növeli az izmot, csak könnyíti a hozzá vezető munka végzését.


Ami meg minden nékül növeli az izmot, a növekedési hormonok és társai, azt ne akard szedni mert az életveszélyes, de mindenképp káros szövődményeket okoz. :D

2017. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!