Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjére van szükségem...

Mennyi fehérjére van szükségem 16 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta járok edzeni, de eddig nem akartam nagyon izmosodni, napi 50-70g fehérjét ettem kb. Szeretnék izmosodni, hízni. Mennyi fehérjére van szükségem, ha:

-heti 3-4x edzek (súlyzós+saját testsúlyos gyakorlatok)

-16 éves lány vagyok

-14.5% a testzsírom

-51kg, 170cm vagyok


Jelenleg 100-120g fehérjét eszek, ha ennyi megy, az jó? Felesleges ennyi, vagy kevés?

Sokat olvastam a témában, de szinte mindenhol mást írnak. Az egyik kedvencem pl: Nem szükséges napi 1.5g/kg-nál többet enni, de a 2g/kg-mal eredményesebben fogunk izmosodni.

Főleg személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, kinek mennyi fehérje vált be.



2017. jan. 28. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

-Nem a kérdésre válaszolok, de nekem 14.5 % testzsír már kevésnek tűnik. Lánynak általában a 20 körüli érték ajánlott.

Persze ettől még izmot is építhetsz, csak akkor zsírban is kéne hízni.

2017. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zedricht ***** válasza:
Az úgy jó:)
2017. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem 1,3-1,5 jó de felette sem nagy probléma főleg fiatalon. 14,5% az kevés egyél ! :) 1,5-2g/tsskg közt legyen szerintem úgy jó lesz. Zsírt is fogyassz 0,5-1g/tskg illetve szénhidrátot célhoz mértem kcal igazítsd. Azért ez hogy hány g/tskg nem pontos mivel tzs%-tól is függ. Egy dagi 120 kilós embernek elég 160g fehérje míg egy szálkás 80-85 kilós embernek is kell annyi.
2017. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* Úgy is jó ahogy írtad.
2017. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Zsírból többet fogok enni :)
2017. jan. 28. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!