Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Feszesítés kis súlyokkal?...

Feszesítés kis súlyokkal? (Több lent)

Figyelt kérdés
Milyen nehéz súlyokkal lehet tónusosabbá tenni a karokat/lábakat, anélkül hogy izmot szednék magamra? Mármint nem tömegnövelés a célom, hanem a feszesítés... Ha 1.5 kilós súlyokkal dolgozom az úgy jó? 17/L (173/64)

2017. febr. 3. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy feszesítés, tonizálás, ez mind bla-bla. Olyan van, hogy zsír, meg olyan van, hogy izom. Ha leadsz a zsírból, jobban fogsz kinézni. Nem kell félni, olyan nincs, hogy valaki elkezd edzeni, és két héttel később azon kapja magát, hogy egy hústorony lett belőle. Főleg egy nő esetében. A másfél kilós súlyzóval való edzés kb. olyan, mintha súly nélkül edzenél.
2017. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindössze 2-16 kilót használok, izmosodást még nem vettem észre 1 év nem teljesen rendszeres, így nem elég komoly edzés után... Max. a bicepszemen, de ez egy centit sem jelent.

Most igyekszem komolyabban venni a dolgot s persze felvinni a súlyokat, mert ez semmire se elég még nulláról sem.


Izmosodás nélkül mégis mit akarsz? Mi az, hogy feszesítés? Ha háj van, szálkásíts, ha izom kell, izmosodj, ha a bőröd lóg, részvétem, bár van plasztika.

A női terminológiát sosem értettem, én egyszerű vagyok, mint a faék, bár biológiailag egyértelműen nő.

Lassan, viszonylag nehezen izmosodik az ember, az izmok pedig jók és szépek, ne félj tőlük.


1.5 kilót egyáltalán megérzel? OK, van olyan ismétlésszám, hogy igen, de azzal nem izmosodsz jól, márpedig továbbra is azt gondolom, hogy izmosodni akarsz. Max. nem tudsz róla.

2017. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ketteske zseniálisan leírta a lényeget. Annyira tetszik, hogy kiemelem:

.

"Ha háj van, szálkásíts, ha izom kell, izmosodj, ha a bőröd lóg, részvétem..."

2017. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem az bájolt el, hogy alapvetően ugyanazt írtuk :) Elég biztos szoktam lenni magamban, de azért jólesik, ha nem vagyok egyedül a véleményemmel.
2017. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A feszítés valójában az inak összehúzása.Szóval amikor feszítesz akkor az izmaidat mozgatod.(muscle control by maxik)


Nincs szükséged súlyra.Inkább olvasd el Maxick könyvét.

2017. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkora f..szságot írtál, hogy kedvem sincs elmagyarázni... Szerencsére előttem már leírták nagyjából...
2017. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... A rosszindulatú megjegyzéseket meg inkább meg se hallom, nem kell bunkó stílusba írni, logikus módon azért tettem ki ezt a kérdést mert nem tudom, ezért is hangozhatott bután a dolog.
2017. febr. 4. 12:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyqrázd már el, mi az a feszesítés, és miért nem akarsz nehéz súllyal edzeni? Mert te nő vagy szóval te nem erőltetheted meg magad??
2017. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves Utolsó!


Ne haragudj, hogy beléd kötök de látsz valahol olyat hogy azt írja a hölgy hogy "én nem akarok nagy súllyal edzeni"? Nem. Nem jártas a témában. Azért írt ide, mert megtette az első lépést, utána jár a dolgoknak. Az hogy te okosnak gondolod magad, és ezért ilyen stílusba reagálsz egy segítséget kérő nő kérdésére, úgy gondolom mindent elrárul az intelligencia szintedről.

Az utolsó mondatodat meg inkább le se reagálnám. :)

Kedves Kérdező!

En a helyedben azért nem 1,5, hanem minimum egy 3kg os súlyzós programmal kezdeném. Ha nem edzettél eddig, egyik napról a másikra, nem fogsz tudni nagy súlyokkal dolgozni. Megszoknád, belerázódnál aztán növelném a súlyt egyre és egyre. Én régen, mikor kezdtem volt egy bizonyos gyakorlat, amit 3 kilos sulyzoval egyszeruen nem tudtam megcsinalni. Sulyzo nelkul csinaltam kb ket hetig, es MEG UGY IS FAJT es csodak csodajara mostanara tokeletesen mukodik az a gyakorlat is, nagy tomegu sulyzoval. Hidd el, bármit csinálsz az CSAK jot tud tenni veled es a testeddel. Marmint az edzes/sulyzozas temakorben. Ha nagyobb eredmenyeket akarsz elerni nyilvan ez nem lesz eleg, de kezdesnek tokeletes. En tudom, egy honapig kb a harom-ot kilos sulyzo is ugy fajt, hogy masnap a kezemet alig birtam felemelni. Hajra :)

2017. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Utolsó vagyok, kiegészíteném. Feszesítés izomtömeg növelése nélkül természetesen nincs. Ezzel kapcsolatba valóban butaságot írtál, de ezért nem kell neki esni. El kell magyarázni neki értehetően, es akkor o is tudni fogja.

Ha van rajtad zsir akkor eloszor abbol kene leadni kicsit, de a sulyodbol itelve nemsokat. Ha ez megvan, vagy ha nem szukseges nem, kezdeni el a sulyzos edzest, amivel igyis ugyis fogsz tomeget novelni ha rendesen csinalod. Izom nelkul nincs feszesseg, tomegnoveles nelkul meg nincs izom :)

2017. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!