Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diéta eseten feheje...

Ketogén diéta eseten feheje zsir arany?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem , hogy tenyleg kell tartani 1:1,5 feherje:zsir aranyt a ketogen dieta soran? Keves kaloria eseten nem lesz igy keves a feherje??

2017. febr. 6. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként 1,5 (esetleg 2) gramm fehérjét fogyassz!
2017. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyire keves kcal? Nyilván azt is úgy kell megadni, hogy nem legyen kevés..
2017. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
keto-nal a kalóriádnak a 75% kell hogy jöjjön zsírokból, 20%-a fehérjéből, a nettó ch (ch mínusz rost) pedig 5% vagy az alatt. Túl sok protein sajna kilökne a ketó állapotból mert a szervezeted átalakítja azt is glükózzá (glükoneogenezis). Myfitnesspal, meg tudja mondani hogy az grammra mennyi lenne neked. kcal valóban ne legyen alacsony, mert akkor csak gyengén fogod érezni magad egész nap.
2017. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kalória szükségletedet gondolom ismered, ha nem számold ki. A fehérje szükséglet adott, testsúly alapján. Kiszámolod ennek energiatartalmát, levonod a kalóriaszükségletből. Veszel egy minimális mennyiségű szénhidrátot amivel elvagy (50g körül), annak a kalóriatartalmát is levonod. Ami marad azt átszámolod zsírra. Általában 70/20/10 körül jönnek ki az arányok zsír/fehérje/szénhidrát (energiában mérve).
2017. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A százalékozásnak semmi értelme, nem tudom, miért imádják az emberek. S ez nem a saját kis egyéni hülyeségem, a keto fórum, ahova néha járok, szintén ezen a véleményen van.


Vidd be a szükséges fehérjét (ami ketóban picit alacsonyabb, mint máskor, nem szabad feleslegesen többet bevinni), a választott mennyiségű szénhidrátot s annyi zsírt, amennyi neked kell. Brutálisan aktív embereknek jóval 90% fölött is lehet a zsír, nekem szálkásításkor inkább 70% (a fehérje 20%), ez teljesen természetes. De ha kicsit aktívabb életem lenne és tömegelnék, 10% lenne a fehérje és 85% a zsír, egy nagyobb, izmosabb s igazán aktív embernek még durvább arányok jönnének ki.

Ez teljesen logikus, tripla energiaigénynél sem nőhet sokat a fehérjeigény... A fokozott aktivitás miatt kicsit nő, de közel sem arányosan. S bár a szénhidrátot is nehezebb túlzásba vinni ilyenkor, nem szokás nagyon megdobni azt sem (maximum annak, aki érzi, hogy egyszerűen nem bírja az iramot nélküle. ez egy érdekes téma, de engem sosem érintett s nem mentem bele eléggé, csak egy ember tapasztalatairól olvastam e téren. 5-6000 kcal, 100g fölötti ch, marad a ketózis).

2017. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még valami. Nem attól kerülsz ketózisba s maradsz ott, hogy sok a zsír. Hanem attól, hogy kevés a ch. A zsír ebből a szempontból irreleváns, nulla zsírral is prímán ketózisba kerül az ember (totális böjtnél ez van), csak éppen ez nem tartható (plusz a zsír esszenciális tápanyag. de az is koplalás, ha csak 40-50 gramm zsírt viszel be, mert nem jutsz elég kalóriához így).


Úgyhogy csak a kalória miatt fontos a zsír mennyisége (plusz a jóllakás is ott lehet, de ez egyéni), amúgy nem.

2017. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szoval akkor is marad a ketozis ha eszek 200feherjet 150zsirt? Ugy tervezem 3000kcal rol kezdem a dietat, napi szuksegletem eddzes mellett 3500-600korul van tapasztalat szerint, a kalkulatorok szerintem rosszak, lehet hogy ugyanannak a 80kilos embernek 2500 a szukseglete, a masiknak meg 4000 mivel egy magas testzsiru egyen lenygesen kevesebbet eget
2017. febr. 6. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha neked kell annyi fehérje, akkor jó, ha többletet okoz, akkor nem. Keveseknek kell 200 gramm, bár nem tudok rólad semmit. Vannak keto kalkulátorok, persze a fehérjeigény kicsit szór... Normál étrenden egyszerű, eszel 2g/ttkg-ot felesleg nélkül számolva és kész. Ketóban ez már esélyes, hogy kicsit sok.


Hogy mennyi kalória kell, azt csak kitapasztalni lehet.

2017. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell annyi csak peldakent hoztam fel, hogy tobb feheje mint zsir. 170 korul fogok enni elso nekifutasra 88-9kg vagyok jelenleg
2017. febr. 6. 22:55
 10/10 A kérdező kommentje:
13koruli testzsirral
2017. febr. 6. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!