Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is van az a fehérje-szénh...

Hogy is van az a fehérje-szénhidrát-zsír arány?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy pár kilót fogyni, és a KalóriaBázist használom hozzá, és ott a fogyókúrás arány 20-50-30. Ez viszont gyanúsnak tűnik valamiért nekem. Jogos?

61-2 kg vagyok, és 55-6 szeretnék lenni, a napi kalória bevitelem sporttal együtt átlagosan 2000 kcal. Edzés nélküli, de tesi napokon 1600-1700 kcal. Nem tudom, hogy fontos-e. És a lényeg: azt olvastam, hogy "a fehérjebevitelünk legyen legalább 2 gramm testsúly-kilogrammonként". Nekem viszont az alap fehérjebevitel 88 grammot mutat, és ezt keveslem. A zsír viszont napi 58 gramm, habár a beállításoknál az volt, hogy a zsír 10 százalékkal több, mint a fehérje. Ez az oldal hibája lehet, vagy tényleg itt kell lennie?

Bocsánat, de nagyon nem értem ezt, örülnék, ha valaki le tudná írni nekem az alapokat.



2016. jan. 11. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

2 gramm zsírmentes testsúlykilogrammonként*

mivel a háj nem kér fehérjét, egyél kereken napi 100gr-ot, meg olyan 50gr zsírt, ez a 2 együtt kb 900 kcal, a maradék menjen CH-ból, mondjuk egy 120gr, ez kb 1400 kcal így mindennel együtt, emellé napi 1 óra sporttal biztos fogyni fogsz.

2016. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A testépítésben inkább azt mondják, maximum 2 :D Én azt mondom, egyedfüggő, de azért a 2 elég nagy szám bruttó testtömegre nézve (a nettó számít, de azzal picit nehezebb számolni, bár én azt tenném), szinte mindenkinek bőven elég.


Az oldalspecifikus dolgokon most nem gondolkodom, én eleve igen rossz megközelítésnek tartom a százalékozást, mivel az emberi test nem így működik. Még jó, hogy neked normális kalóriakereted van, különben szánalmas fehérjemennyiséget kapnál.

A testnek van egy bizonyos zsír- és fehérjeigénye, grammokban. Tökmindegy, hogy 1000 vagy 4000 kcalt viszek be egy nap, a fehérjeigényem csak kicsit változik az aktivitásom függvényében...

Nálam egyéni beállítások vannak a kalóriabázison, mivel azzal a pár százalékos beállítással végképp nem mennék semmire, nincs összhangban testem igényeivel.


Sok különböző étrendű s célú embernél azt látom, hogy egyetlen kitüntetett makrotápanyagot változtat az energiaigénye függvényében, a többi szinte teljesen marad (nagy aktivitásnál több fehérje kell, de ez sem óriási eltérés). Extrém esetben (ha valaki lefut aznap egy maratont vagy hegyi biciklizik és eléget 4000 kcalt pluszban) a százalékok iszonyúan megváltozhatnak, de mivel a test grammos igényei megmaradnak, ez így helyes.

Vannak sportolók, akiknek jóval 90% fölött van valamelyik makrotápanyaga, mert kell az energia. A maradék <10%-ba bőven belefér a szükséges fehérje és a harmadik makrotápanyag, nem gond.

2016. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintis Zoli ***** válasza:

Fehérje konstans 2 gramm! Zsír konstans, 1 gramm! A CH-t csökkented, amíg nem jön a kívánt fogyás. Ha a Ch-t már nem akarod, nem bírod lejjebb vinni, akkor csökkented a zsírt, de a zsírt ne vidd 0,5 gramm alá. Ha már extrém alacsony a CH és a zsír, kritikus lehet, hogy a fehérjét növeld meg, nehogy már izmot bonts.

Racionális keretek belül inkább az edzésen kívüli aktivitást növeld, mintsem a kaját csökkentsd. A test és az anyagcsere is meghálálja.

2016. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintis Zoli ***** válasza:
Az utolsó mondat még egyszer: inkább több mozgás, mint kajamegvonás, de a mozgást se vidd extrém módon túlzásba (jó esetben erre nem is lesz szükség).
2016. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!