Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes otthonra kialakítani...

Érdemes otthonra kialakítani egy kis "kondi termet"? 20L

Figyelt kérdés

Arra gondoltam veszek pàr kézi súlyzót (1,3,5 kg-osokat), step padot, haskerekem már van, bordásfalam, hullahopp karikám, szobabiciklim, meg még két comb erősítő kondi gépem, erősítő szallagom, fitness labdám.

Miket lenne még érdemes venni kis formásodásra egy nőnek? Nem túl drága dolgokra gondoltam, decathlonban gondoltam vásárolni ezeket.

Érdemes lenne még vennem valamit vagy hülye ötlet?

Edzőterembe is terveztem ez mellett járni de ha nem jutok el arra gondoltam otthonra is legyen pár dolgom. Szerintetek? Miket ajànlotok még?

Decathlonban érdemes venni step padot? Mindegy hogy milyen magas? Mikre lehet hasznàlni?


Bordásfalakra ráakasztva az iskolákban szokott lenni ilyen vas kiàllós húzódszkodó olyat hol lehetne beszerezni?


Köszönöm a válaszokat :) még kezdő vagyok ebben...



2017. febr. 16. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából felsoroltad azokat, amik számomra a legfontosabbak otthonra, pedig én egy 85kgos pasi vagyok :)

Még egy smr hengernek sok haszna van,

Kézi súlyzót nyugodtan vegyél2 szerelhetőt legalább 10-10kg súllyal,

Esetleg kettlebell

2017. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos, ami szerintem nagyon alap, akármilyen laza hobbi testépítésnél:

egykezes és kétkezes rúd, gyenge kezdőknek 40-50 kg súly is elég, aztán majd lehet még venni hozzá (én még kevesebbel kezdtem, viszont nem bírtam rendesen edzeni lábra, ahova azért elvileg sok súly kell. s amúgyis elég bohóckodás és kihagyásos volt az első év).

2 db 10 kilós súlyzó semeddig sem elég, nemhogy az 5 kilósak. 5 kilósokkal hátazni elég humoros, de fekvenyomni is.


Fekpad, guggolókeret, húzózkodó rúd. Ez még nincs nekem, mert pénzem sincs, de nagyon kelleni fog. Főleg a fekpad, egyedül nem is tudok rendesen fekvenyomni, illetve egykezesekkel még valahogy igen, de a kétkezes rudat nehezen oldom meg egyedül.


Természetesen különbözőek vagyunk, van, akinek más fontos.

2017. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értek hozzá de nem akarok ilyen hú de izmos lenni, csak hogy feszes legyek mindenhol. Nem tudom erre is ennyi minden kell és ilyen komoly súlyok egy nőnek?
2017. febr. 16. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt te tapasztald ki mennyi kell neked, nem kell hallgatni ezekre, hogy ennyi meg annyi kell, mert az semmi. A lényeg, hogy neked elég megterhelő és intenzív legyen az edzéshez, és az alapján válaszd a súlyt, ne az alapján, hogy mi áll a lehetőségedre - tehát ne az befolyásoljon, hogy egyszerűen nincs több súlyod 5kg-nál, de te azt semminek se érzed, mind1 akkor csinálom napestig a gyakorlatot. De ha elég az 5kg érzésre, 4x10 ismétlés után kellően elfáradsz tőle, akkor elég. Nők egyébként sose lesznek "túl izmosak", akiket látsz fitnessmodellek, mint Toldi Zsuzsi, mind szteroidoznak, ha te még az étrendet se rakod hozzá, egyáltalán azon kell izgulnod, hogy lesz-e belátható időn belül megfelelő fejlődés. A formásodás, feszesedés, az izmosodás eredménye, egy nő, nőhöz illően lesz izmos, nektek sokkal alacsonyabbak azok az értékeitek, amik ezt befolyásolják, úgyhogy szerek nélkül, soha nem leszel túl izmos. De ha esetleg te egy x szintet már elégnek érzel, akkor az a megoldás, hogy ott hagyd abba és csak szinten tarts. Nem az a megoldás, hogy már alapból imme-lámmal kezded el. Így legalább hamarabb eléred a kívánt szintet. Mondom, ne aggódj, nőként nem leszel, soha Hulk, nem hogy néhány hónap után.
2017. febr. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha edzőterembe fogsz járni akkor nincs értelme otthonra is bevásárolni és mini edzőtermet csinálni (a hullahoppot és bordásfalat nem értem miért szeretnéd ha TRX köteled nincs mellé meg ajtókeretes húzódzkodó is létezik). Viszont ha mégis ezt szeretnéd, akkor ilyen kis súlyokat ne vegyél mert egy hét alatt hasznukat vesztik. 5kg-tól felfelé vásárolj mert azzal még bicepszezni tudsz ha nagyon kezdő vagy.
2017. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el nem leszel túl izmos, sőt izmos se nagyon. Ha bohóckodsz saját testsúllyal meg 5kg al ne várj sok izmot.
2017. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!