Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha sokszor van székrekedésem...

Ha sokszor van székrekedésem kerüljek a csoki ízesítésű proteineket?

Figyelt kérdés

Eleve fehérje dusan étkezem, ami a szorulás egyik okozója.

Eszem rostosat is, rendszeresen, zabpelyhet.

Így tűrhető, nem szaggat szét...

Eddig kerültem a csokis proteineket mert a csokoládé úgy tudom hasfogó is.

Lehet ciki a kérdés, de mivel már egyszer sebeszetre is kerültem mert széttépet ott a kulám, a csokis proteintől jobban, fokozottan előjön a székrekedés?


2017. febr. 25. 17:53
 1/3 What to eat ***** válasza:

Üdv!


Először is, miből gondolod, hogy a protein lenne a probléma fő okozója? Amikor nem fogyasztottál belőle, csökkent a kellemetlenség? Alapvetően, ha nem vagy laktóz érzékeny mehetne a csoki ízesítésű protein. Minimális sovány kakaó por van benne, ízét inkább az aromák adják meg az édesítőszer. Az édesítőszer viszont meg okozhat gondot a székletürítésben, sokszor ezzel támadják a cukorral szemben. (Persze az édesítőszer még mindig önmagában nem okoz elhízást, és nem roncsolja szét a fogaidat sem szemben a cukorral.) Érdemes lenne egy orvossal konzultálnod, hogy mi okozza nálad eleve a problémát, mert kötve hiszem, hogy csak a fehérjedús táplálkozás. A sok rost fogyasztás a visszájára is elsülhet, szóval ezzel is számolj.

2017. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rost és rost között is van különbség. Ha kizárólag zabra helyezed a rostbeviteled oroszlánrészét, ne csodálkozz, hogy belédszárad a szar. Tessék zöldséget és megszűnik a gond.
2017. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*zöldséget enni
2017. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!