Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nézik le sokan a saját...

Miért nézik le sokan a saját testsúlyos edzést?

Figyelt kérdés
Nem a kondisokat akarom leszólni, mert azért az elég szép, hogy 100 kg-okkal szériáznak. De ha valaki csak saját súllyal edz, azt sokan miért nézik semmibe? Ott is rengeteg gyakorlat van (húzódzkodás, tolódzkodás, planche, L-sit, front lever, back lever), amik nem is olyan könnyűek, mint ahogy kinéznek.
2017. márc. 8. 21:46
 1/8 Zedricht ***** válasza:
Nemhiszem, hogy lenne bármi lenézés lenne, max azok nézik le, akik nem rendelkeznek nagy inteligenciával. Igazából sokan azért nem értik mi a jó benne, mert nem sok látszik belőle. Ha edzel, akkor izmos leszel, ha saját testsúlyjal edzel, akkor os, de lehet nem annyira látványos.
2017. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Súlyemelés: környezetedben lévő tárgyak mozgatása

Saját testtel edzés: saját magad mozgatása.

Nos fára mászni nem sűrűn kell, de tárgyakat mozgatni eléggé.

Ez az én értelmezésem, amúgy nem nem olyan hatékony mint a súlyzózás.

2017. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan hatékony mint a súlyzózás? :DDDDD

ezen jót mosolyogtam :)


persze attól függ mit értünk hatékonyság alatt, vagyis cél alatt.

Egy izmos testet akarsz amit csak mutogatni akarsz

vagy egy izmos testet amit használni is akarsz


Youtube hemzseg a kondi vs saját testsúlyos emberek fizikai összehasonlításával és elég durván alázzák a Calisthenics-esek a kondisokat.

2017. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 a testépítőket nyomják le,nem az erőemelőket,súlyemelőket vagy strongmaneket
2017. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zedricht ***** válasza:
Egyébként a legjobb, ha kombinálod.
2017. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert ahhoz, hogy rendszeresen edz, szükséges annyi hiúság, hogy csak magadat lásd a legfaszántosabb csókának, és ha valaki mást csinál mint te, aki az evolúció császára vagy, az egy hülye... kb ezért szól le mindenki mindenkit és ezért ugranak össze a debilek az összes ilyen kérdés alatt.
2017. márc. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Értelmes embert még nem láttam, aki lenézné. Szerintem max azok nézik le, akik 50es meg nagyobb bicepsszel és csirkelábakkal őrjöngnek a kézi súlyzóknál :D

Én csinálom mindkettőt, mert mindkettőt szeretem. Szerintem aki a saját testét nem tudja rendesen emelni meg mozgatni, az ne akarjon nagy súlyokat dobálni (kivéve, ha mondjuk tényleg pofi versenyző az illető). Egy testépítő ismerősöm mondta, hogy a nagy izmai bizonyos szögben tartva a karját úgy elvágják a karjában a vérkeringést, hogy emiatt egy sz-ros húzódzkodást nem tud megcsinálni :D Ennek hobbi szinten mondjuk mi értelme van? :D

2017. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont fordítva van. A saját súlyos edzéseket végzők szoktak erre vergődni, amire itt is volt példa:


"persze attól függ mit értünk hatékonyság alatt, vagyis cél alatt.

Egy izmos testet akarsz amit csak mutogatni akarsz

vagy egy izmos testet amit használni is akarsz."

:D


Ha lemész kigyúrtan egy kondiparkba, majd megölnek az irigy tekintetükkel aztán arra küszködnek, hogy milyen "kötötten mozogsz", közben meg nem lendületből csinálod a gyakorlatokat, hanem izomból, hisz ezért mész edzeni.

De ha lemész egy konditerembe saját súlyos edzéssel elért izomzattal és elkezdesz edzeni, kb le sem sz**nak, ott ez nem divat.


Egyébként nem olyan hatékony erő és izomtömeg növelésre. A legjobb példa a húzódzkodás erre. Én még nem láttam értelmes húzódzkodást, hiszen azzal nem lehet villogni, hogy 10-15 húzódzkodást izomból megcsinálsz, ellenben a lábbal belendítettből lehet 50-60 darabot is csinálni. Csak éppen ez nem fejleszti a normál húzódzkodást sem és a hátizmokat sem.


Azt pedig már közel 50 éve megfigyelték, hogy minél erősebb vagy, annál jobban fejlődik az állóképességed is, viszont ez fordítva nem igaz. Nem kell nekem hinni, vannak erről nagyon jó tudományos kutatások.


Egy rendes erősportolónál meg alapkövetelmény, hogy a saját testsúlyát megbírja mozgatni, a húzódzkodás nálam bemelegítő gyakorlat a hátedzés előtt, lábazásnál az egylábas guggolás levezető gyakorlat a végén, amikor már teljesen elfáradtam.


Gondolom téged azok néznek le, akik ilyen egybites gyúrós p***sztok, az a tipikus zseléskarú, pálcikalábú, baseballsapkában edző vagy éppen asztalra lógó belű idióták,

akik a konditerembe járók kisebbségét teszik ki. De ha ez megnyugtat, egy normális sportoló ezeken ugyanúgy röhög, mint azokon, akik szerint a saját súlyos edzés a szent grál, az istenség kapujának bevezetője az IGAZ ERŐ templomába.

2017. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!