Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés otthon, tológép?

Edzés otthon, tológép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Itthon kezdtem bele az edzésbe, egy darabig még nem szeretnék lejárni az edzőterembe, nem szeretném kifejteni a miértjét, gondolom sejtitek.

'Minden' edzésformára találtam itthoni alternatívát, egy fajta edzés 'típusban' nem vagyok biztos, az pedig a lábtolás (?) Bovsi, nem tudom a pontos, helyes megnevezését.

Azt találtam ki erre, hogy a párom mellkasára helyezem a 2 talpam, ő pedig elengedi magát, ránehezedik, én pedig fel-le engedem, majdnem mint az edzőtermekben a tológépen. Viszont a legtöbb helyen leírták, hogy egy-egy rosszul kivitelezett mozdulat,mozgásforma többet árthat, mint használhat.

Mondjuk ma már egy körön túl vagyunk, de tőletek kérdezném, hogy ez így mennyire 'helyes'?


2017. márc. 23. 00:56
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
Ez így nem lesz jó. Nem tudod növelni így a terhelést és eleve sokkal jobb a guggolas. Az legalább a segéd izmokat is erősíti, a core részt.
2017. márc. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az kb a párod súlyának felével számit lábtolásnak, szóval ha pl 70kg a párod, 35kg-s lábtolás szerinted mire elég? egy saját súlyos guggolás eredményesebb

szóval guggolj, ha van súlyod akkor azzal, ha nincs keret akkor elölguggolás+merevlábas felhúzás, ha nincs súlyod akkor sima guggolás, egy idő után meg egylábas guggolás(amihez nem csak erő hanem technika is kell, szóval ha nem megy, akkor gyakorolj,tutorial)

2017. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor hanyagolom ezt a fajtát. Guggolni szoktam súlyokkal.
2017. márc. 23. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!