Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell helyesen végezni a...

Hogy kell helyesen végezni a Bent Over Row-ot, azaz a Döntött törzsű evezést?

Figyelt kérdés

Nézegetek videókat, de mindenki máshogy csinálja. Tippekre lennék kíváncsi.

Ilyenekre, hogy:

- mennyire kell bedőlni

- hova húzzam a súlyt, pl. mellkas, mellkas alá, has aljához, stbb...

- milyen széles fogást alkalmazzak

- mire figyeljek, pl. mellkas kiemelése, levegővétel, váll hátrahúzása, stbb..

- hova nézzek, előre vagy lefelé

- mekkora terpeszben végezzem a gyakorlatot


Ilyenekre lennék kíváncsi. Minden hasznos egyéb tippnek is örülök.

Köszönöm előre a válaszokat, mindenkit felpontozok.



2017. márc. 25. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül látod annyiféleképpen, ahány videót megnézel, ez azért van mert sokféleképpen lehet jól csinálni, igazából neked kell kitapasztalnod, hogy te hogy érzed tőle a legjobban a hátadat, és attól is függ, hogy éppen mi a célod a gyakorlattal. Terpesz: én mindig úgy szoktam állni ahogy konvencionális felhúzásnál állok. Fej: lefelé nézek, megszoktam minden gyakorlatnál hogy a gerincem természetes állapotban legyen. Ha előre nézel és rángatsz könnyebben meg tudod húzni a nyakad (gondolom), de igazából nem lesz szörnyű ugy sem a gyakorlat, de azért én a lefelé nézést tanácsolnám. Hogyha "double overhand" fogással fogod a rudat, szerintem oda húzd mint ahova fekvenyomásnál engeded, tehát kb bimbóhoz. Innentől kezdve pedig attól függ mit akarsz cisnálni. Erőemeléshez a pendlay row elég jó kiegészítő gyakorlat, ekkor mindig leengeded a rudat a földre, és majdnem hogy vizszintes a gerinced, a fogásod a fekvenyomás fogásodhoz hasonlo, vagy kcisti szukebb. Hogyha nem szempont az erő és "testépítő stílusban" csinálod, akkor a felsőtested kissé feljebb áll, ez egészen változó lehet a súlytól és izolációs szinttől függően, ez megint rajtad múlik hogy éppen kis súllyal akarsz szépen izolálni, ("durrantani a hátad"), vagy pedig nagy súllyal rángatni. Ekkor foghatod a rudat "double under" fogással kb vállszélességben, vagy double-overrel akármilyen szélesen. Ami minden esetben a legfontosabb, és hátgyakorlatnál nyilvánvaló: mellkas kiemelése, ahogy írtad, és a gyakoralt közben a vállak hátrahúzása. Hogyha elkezded húzni a súlyt karból közben a vállad előre fordul és megy, az rossz. Levegőt meg persze akkor fújod ki miközben felhúzod.
2017. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!