Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Creatin használata mennyire...

Creatin használata mennyire biztonságos/ajánlott?

Figyelt kérdés

Én egy ideje elkezdtem napi 5 mg-ot bevinni protein szeletek formájában. Mennyire káros az egészségre?

Ez a mennyiség nagynak vagy kicsinek számít? Heti 3-szor használom.


2017. márc. 31. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
5mg az elég kicsi :D Gondolom 5g akart lenni. 10g jobb lenne,mivel 3,5g körül alapból termel a szervezet(és ha kívülről viszel be akkor nem termel). Elvileg semmilyen káros hatása nincs,marhahúsban is elég sok található.
2017. márc. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
Nincs karos hatása kis mennyiségben. Napi 7-10g simán mehet. Tehát nem mg hanem gramm.
2017. márc. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 5 éve folyamatosan tartom a napi 2*5grammot, egyelőre makk egészséges vagyok.
2017. márc. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen 5 grammot akartam írni.


Csak azért tettem fel a kérdést, mert bizonyítottan vízvisszatartó hatása van, elsősorban az izmokba tartja vissza a vizet ami miatt nagyobbnak tűnnek az izmok. Viszont gyorsabban is fejlődnek, hiszen több oxigén jut ezáltal az izmokban. Azt viszont nem tudom, hogy ez mennyire káros a szervezetre nézve hosszú távon.

2017. márc. 31. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint az, hogy jobb a vázizomzatod anyagcseréje? :)
2017. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


Nem az, hanem az, hogy tele van a tested vízzel! Amúgy is vízből állunk 70 %-ban azt vágom, de érted hogy mondom. Szívnek mennyire megerőltető?

2017. márc. 31. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincsen "tele" vízzel... :D

Könyörgöm olvass kicsit jobban utána...

2017. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


A tested 70 % - a víz. Vagy nem?

2017. márc. 31. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
És mennyi vizet tart vissza a kreatin ? legyen mondjuk 1l (1kg) /de nincs annyi/ akkor +1-2% tested része víz? mennyit számít az ? A só több vizet tart vissza mint a kreatin. Ha elhagyod az étrendből a cukrokat,sókat 1-2 kg 1-2 nap alatt lemegy. Az mind víz.
2017. ápr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!