Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire terhelhetem így a lábam?

Mennyire terhelhetem így a lábam?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok. Sajnos koraszülöttséget követően oxigénhiányos állapotba kerültem, aminek következtében az Achilles-ín megrövidült a jobb lábamon, amely kis mértékű végtagrövidülést (kb 2 cm) idézett elő. Korábbi ortopédiai vizsgálatok alkalmával azt tanácsolták, hogy a biciklit és az úszást részesítsem előnyben a sportok közül, azonban az utóbbi időben elkezdtem többet mozogni és kicsit erősíteni, szeretnék futni valamint lábgyakorlatokat végezni. A gond csak, hogy nagyon félek attól, hogy esetlegesen a bal csípőízületem a fokozott terhelés hatására idő előtt kikopik. Korábban is hordtam már emelést a jobb oldali cipőmben, hogy a terhelést kiegyenlítsem, és a hosszkülönbséget némileg kompenzáljam, de az intenzívebb mozgás miatt elővigyázatos szeretnék lenni. Természetesen hamarosan ortopéd szakorvos tanácsát fogom kikérni az ominózus ügyet illetően, ide azzal a céllal teszem ki a kérdést, hogy hátha akad néhány delikvens, akik hasonló problémával küzdenek, és el tudnak látni néhány hasznos tanáccsal. Köszönöm a válaszokat előre is.

2017. ápr. 6. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem például combfeszítő és combhajlító gyakorlatokat tudsz csinálni gépen, bár igaz ezek nem a legjobb gyakorlatok, de nőhet tőlük a combod. Vádlit gondolom egyenként megedzheted. Esetleg a kitörés még ami oké. Sajnos szerintem így inkább ne guggolj nagy súllyal, mivel ott a csípőd asszimetrikus pozícióban lenne, ezért az egész gerinced is rosszul lenne terhelve. Tönkreteheti a csípődet. Lábtolózásra ugyanez igaz, csak az még alapból is rossz a deréknak/csípőnek, és a haszna is kevesebb. Persze az emelés segíthet, de csak olyat csinálj aminél nem érzed, hogy az asszimetria gondot, kényelmetlenséget okoz. Sajnos nem tudom, hogy a futás, ugrálások ilyesmi mennyire ártana, vagy sem. Nekem nincs hasonló problémám, és amit írtam azt teljesen csak "bro-science" logia alapján tettem, segítő szándékkal, úgyhogy ne vedd készpénznek, de azért minden orvos véleményét se vedd készpénznek, mert nekik a legkönnyebb és a legbiztonságosabb azt mondani, hogy ne csináld és kész. Orvosok között is változó, hogy ki mihez ért jobban, biztos, hogy ortopédusok közt is akad aki cseppet sem konyít a sporthoz.
2017. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítőkészségedet. Támpontnak nagyon is jó, remélem az orvos is mond majd valami bíztatót.
2017. ápr. 7. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!