Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 14 eves koromtol kezdve,...

Ha 14 eves koromtol kezdve, heti 1x csinálok, nagy súllyal, de előtte bemelegítve, derekovvel, szabalyosan, felhúzást, guggolást, ugye nem lehet belőle később bajom?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 8. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél, garancia levelet?
2017. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Csak sok emberrel beszélgettem erről,es egyik fél szerint 20 evesen tolószékes leszek. Másik fel szerint meg nyugodtan csináljam.
2017. ápr. 8. 09:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod mit csinálsz, tényleg szabályos vagy, tisztában vagy az 1rm-ed százalékaival nagyjából és valami következetesség szerint edzel akkor minimalizálod a kockázatot. Kockázat mindig van valamennyi, de ez kortól független. Sok tényezőtöl függ lesz e valami bajod, illetve csak kisebb sérülés, vagy valami nagyobb. Hiába írom én neked, hogy nyugi nem lesz baj, de riogatni is ugyanilyen felesleges. Csak ésszel.
2017. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

14 évesen szerintem még nem kéne akkora súlyt hazsnálnod amihez öv kell.


Csinálj kis súllyal többet de azt öv nélkül. Egyenlőre ettől is teljesen jól fejlődnél.


Még növő félben vagy, ilyenkor zaért jobban kell figyelni a derekadra. Őszintén én 14 évesen még az egész súlyzós edzést nem nagyon erőltetném.

2017. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Övet felejtsd el, az nem biztonsági cucc, hanem ugyanarra van mint a gurtni.
2017. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem arra van,h vedjen a porckorongsérvtől?
2017. máj. 10. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Arra, hogy a törzsizmaid nem kapnak akkora terhelért, ezáltal nagyobbat tudsz emelni vagy pl guggolni, de ez akkor kell ha öv nélkül nem tudsz többet. Ha övvel nyomod, nem erősödik meg a törzsizomzatod, és abból aztán lehet sérülés.
2017. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt jo tudni! Köszönöm ☺
2017. máj. 11. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!