Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell bemelegíteni...

Hogyan kell bemelegíteni fegyencedzés (és hasonló edzések) előtt?

Figyelt kérdés

Néhol úgy írják hogy a gyakorlatból amit akarok csinálni, bemelegítésként csak csinálgassak kisebb sorozatokat.. De akkor végülis az bemelegítésnek számít hogy egyből elkezdem csinálgatni ezeket?

(most kezdem, úgyhogy első szinteken vagyok)



2017. ápr. 16. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy alap bemelegítés elég, akár pár kör futás is megteszi.

Az izületeket mozgad át, fejkörzés, karkörzés, csípőkörzés/döntés, kitörés stb.

2017. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

És akkor ez egy 5 perces kis valami? vagy azért a komolyabb gyakorlatok előtt jobban?

Futni el szoktam járni fél órára néha, de az ilyen futás után a fegyencedzésre már erő nem lenne :D

úgyhogy a terv szerint 2 típusú edzés a könyvből egy napra... előtte akkor 5-10 perc lájtos bemelegítgetés?

2017. ápr. 16. 23:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 10p bemelegitést szoktam csinálni fejtől, lábig de néha csak csipőig hisz mikor A napom van akkor fekvő,húzódzkodás meg fejenállás van akkor lábamat nem melegitem mert nem használom. Meg persze a 10p nyújtás is fontos. Igy kb ha 2 sorozatot csinálsz pl: 2*3*20 akkor is olyan 1-1,5 óra alatt megvagy egy napi edzéssel ami jó idő és mellette 1-2p pihit is tartasz :)
2017. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és azt a 2*3*20at hogy kell értelmezni?

miért nem 6*20? :D vagy az végülis ugyanaz, vagy a két hármas sorozat közt nagyobb a pihenés?

El akarom kezdeni a gyakorlatokat az elejéről.. és azon gondolkozom hogy akkor napi mennyit kéne..

ha pl 2*3*20at csinálok akkor az végülis 6*20, minden 20as közt 1 perc szünet, mondjuk a közepén egy 2 perces szünet, és akkor ez már egy jó edzésnek számít?

2 féle gyakorlatból, szóval 2* (2*3*20)

2017. ápr. 19. 00:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2*3*20 at igy kell érteni ahogy mondod. :D

Tehát 2 széria kell. 2x fogsz 3*20 at csinálni. És igen a közepén nagyobb pihenővel azért irtam igy direkt :) Ennél többet fölösleges. :)

2017. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

És ha már ennyire segítőkész voltál, lenne mégegy kérdésem. Az mennyire gáz szerinted ha tényleg elkezdtem a fegyencedzést, de csak 4 gyakorlattal a 6 helyett.

A húzódzkodásra nincs lehetőségem sajnos, valamint a fejenállásos dolog annyira nem tetszik. De a többi négyen szépen végigmennék szintről szintre ahogy kell. Vagy szerinted mindenképp meg képe próbálni valahogy a maradék kettőt is?

Köszi!

2017. ápr. 23. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha arányosan akarsz fejlődni akkor fontos lenne a húzódszkodás!


Pár ezer forintból megúszhatja az ember.

Pl. lakásban ajtótokba/ra szerelhető rúd is megfelel a célnak.

Ha pedig van kert ott még jobb, dobsz mellé egy tolóckodót és mehet a street workout.

2017. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyu, még a friss hús alap gyakorlatokban is benne van a húzódzkodás igy gondolhatod eléggé fontos. Én nekem sem volt ilyen, de asszonytól kaptam karira 1-et, 5 ezer fz volt és nem falra szerelhetős fisfos ami leszakad hanem amit csak be kell akasztani és egy fémmel kell rögziteni h ne essen le. Ahogy rámegyek ellentart a falnak, tehát biztos szerkezet.Én mindenképp ajánlok egy et mellé
2017. ápr. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!