Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék hajlékonyabb lenni,...

Szeretnék hajlékonyabb lenni, sokat nyújtani, de nem tudok?

Figyelt kérdés

Hajlékonyabb szeretnék lenni, de csak heti 3x edzek, így csak heti 3x tudok nyújtani. Én minden nap nyújtanék fél órát, de hideg izomra nem akarok, mert lesérülök. Az nem megoldás, ha bemelegítek előtte, mert 1 bemelegítés nálam kb. 40 perc. Jó alaposan beszoktam melegíteni, így még sosem sérültem le, pedig nagy súllyal edzek.(5, az alatti ismétlésekkel)

Mit tudnék tenni, hogy minden nap tudjak nyújtani?



2017. ápr. 18. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ember, egy nyújtáshoz nem kell 40 percig melegíteni, nem ugyanaz a terhelés az izomnak, mintha nagy súlyokkal edzenél.
2017. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neked aztán jó sok időd van, hogy 40 percig melegítesz be, 5-10 perc melegítéstől sem fogsz lesérülni.
2017. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hosszú ideig tarts egy nyújtópózt, úgy lehetsz hajlékonyabb.
2017. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nagy terhelés az izomnak a nyújtás is. Teljes erőből ki kell feszíteni az izmot, hogy megnyúljon és ezt meg kell tartani fél percig.


Nekem ez a bemelegítésem:

- Váll: Karkörzés 1 kézzel előre 60, hátra 60 (majd csere), Vállkörzés 20 előre, 20 hátra

- Könyök: súly nélkül bicepszezés kb. 200x, mert sokféle variáció van.

- Csukló: Csuklókörzés 1 kézzel, előre 50, hátra 50, majd két kézzel előre és hátra megint 50-50

- Derék: Hajlások, kb. 2-3 fajta 10-10 ismétléssel, törzskörzés 20db

- Láb: Futás, ugrálás, guggolásban rugózás, stbb...


Ha ez megvan, akkor amelyik gyakorlat jön, arra bemelegítek. Pl.: elkezdek súly nélkül guggolni, fokozatosan emelem a terhelést, amíg el nem érem a széria súlyt.



Még sosem sérültem le, mióta ezt a bemelegítést csinálom.

Viszont tesi órán futás, ugrálás stbb.. után nyújtottunk és sikerült 1 hétre meghúznom a combom.

2017. ápr. 18. 16:42
 5/9 A kérdező kommentje:
ezzel csak az a bajom, hogy sok időt vesz el
2017. ápr. 18. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Menthetetlen vagy. Ha azt mondjuk sok ennyi, azonnal rávágod, hogy nem sok nekee ez a bevállt, de melleté rinyálsz, hogy nincs erre időd. Akkor mégis mit vársz mit mondjon erre az ember, de tényleg? Érdekes más megoldja a nyújtást a bemelegítést is kevesebb idő alatt, és még a gerince se szakad ki a helyeről. Csak te vagy a különleges, kiválasztott lény akinek ez probléma.
2017. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És hogy kéne "gyorsan" 15 perc alatt kb. bemelegítenem?

Mindig a lehető leggyorsabban próbálom, hogy előbb végezzek vele, de fél óránál sosem volt kevesebb.

2017. ápr. 18. 20:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán felesleges mindegyiket csinálnod a fent leírtak közül???
2017. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5-10 perc lassú futogép. 5 perc gimnasztika (karkörzések, csuklókörzés, kis mobilizáció stb.), egykezes pici súlyzóval bemelegítem a rotátorköpenyt 3 sorozatban. Utánna attól függ mint fogok csinálni. Vegyük mondjuk azt, hogy felhúzni fogok elsőne. Akkor csinálok 2-3 sorozat merevlábast üres rúddal, evezéssel egybekötve, aztán piramisban elkezdek felmenni 60kg-tól az aktuális munkasorozatban haszbált súlyomig, de úgy, hogy ne fáradjak ki. 20 perc alatt bemelegítek simán.
2017. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!