Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szálkásításnál túl lépem a...

Ha szálkásításnál túl lépem a napi kalóriakeretemet, mert több fehérjét/zöldséget eszem, akkor azzal elrontom az egészet?

Figyelt kérdés
Ha éhes vagyok muszáj még ennem valamit, és ilyenkor fehérjét vagy zöldséget kicsit többet szoktam fogyasztani mint ami beleférne a számomra szükséges kalóriamennyiségbe.
2017. ápr. 25. 05:54
 1/7 anonim ***** válasza:

1 a napi kalória igényed kb naponta változik rengeteg tényező befolyásolja, szóval a napi kcal igényedet biztosan nem tudhatod pontosan

2 makro tápanyagokat számolj, tapasztald ki, miből mennyi.

3. Igen ha többet eszel, mint amit felhasználsz, akkpr nyílván nem vagy deficitben...

2017. ápr. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Cortez70 ***** válasza:
Nem egy nap számít és nem tudod pontosan, hogy mennyi kalória kell.
2017. ápr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem. De a lényeg nem ez a dologban, hanem hogy a több fehérjével és zöldséggel "elrontok"-e mindent? Vagy mehet nyugodtan? Erre kérhetnék választ?
2017. ápr. 25. 23:36
 4/7 anonim ***** válasza:
A kalóriaegyenlegeden nyilván változtat. Az is energia, a zöldség is, a fehérje is zsírrá tud alakulni, ha feleslegben van. Mondjuk ha szálkásítasz és csak kicsit eszel többet, akkor nem lesz többlet, de a kalóriadeficited csökken... Nem elrontod, csak kisebb lesz a kalóriadeficit, lassabban vesztesz zsírt. Lehet az bármi, ha energiatartalma van, így működik. (Ha zsírt ennél, az még az inzulinszintedet se dobná meg :D De ez apróság, csak megjegyeztem.)
2017. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na és mit tegyek, ha ennyire éhes vagyok? (Mint pl. most is, hogy nem tudok aludni sem...) Már ittam az előbb egy adag BCAA-t egy kis utifűmaghéjjal, de az kb. 10 perc után már olyan volt mintha semmit se ittam volna. Ilyenkor mit lehet csinálni? Egyek vagy fetrengjek reggelig az ágyban?
2017. ápr. 26. 01:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleve miből áll az étrended?
2017. ápr. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1.: 30-40g zabpehely (vízben főzve)+egy evőkanál fehérjepor, vagy tojás+zöldségek

2.: 40 g barna rizs+120 g csirkemell+zöldségek

3.: ugyanaz

4.: szintén

5.: tojás+zöldségek vagy túró + fehérjepor

Napközben pedig edzés közben bcaa, utána pedig 1 adag fehérje...

2017. ápr. 27. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!