Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok a kettlebellről,...

Mit gondoltok a kettlebellről, tényleg lehet valami értelme?

Figyelt kérdés

Megnéztem most egy pár videót pl. az alábbit, és amit eddig a testépítés során megtanultam hát szétröhögtem kicsit magam. Utánaolvasva a sportnak(?) látom, hogy ezt az orosz hadseregben nagyon szerették, de ma már elvileg az USA tengerészgyalogságnál is alkalmazzák. Nem tudom, ebből mi igaz, mindenesetre én el nem tudom képzelni, hogy a gyakorlatok többsége konkrétan mire edz, pl. az, amikor a súlyt a tököd között lóbálod.


Ti mit gondoltok erről? Az a baj, hogy akiket ismerek ezt mind izomépítésre csinálják, pedig nekem max. kardiónak tűnik a dolog, de inkább aerob.


https://www.youtube.com/watch?v=1fZhOrfzelY


2017. máj. 18. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Lényegében kettlebelltől nem lesznek hatalmas izmok, nem is arra való. Kettlebelltől a dinamikus erő fejlődik inkább, ezért használják a küzdősportolók előszeretettel.


"mire edz, pl. az, amikor a súlyt a tököd között lóbálod." Swing a neve a gyakorlatnak. Keress egy embert, aki megtanítja neked, hogyan kell csinálni, és próbáld ki.

2017. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha izmot akarsz építeni,maradj a konditeremnél,és max arra használd a kettlebellt,hogy kicsit"másféleképp"adj stimulálást izmaidnak.A kettlebelltől ne várj hatalmas izmokat,viszont ha beiktatod,mint edzőeszközt,erőszint növekedést fogsz tapasztalni.Én is kondiztam,küzdősport mellett,gondolom tudod milyen,mikor tele van a terem,kín kivárni a sorod(ha csak nincs otthon géped).Plusz a bérlet se olcsó,stb...Az edzőm elkezdett ezekkel a golyókkal edzeni.Szögezzük le,mit akarunk elérni?Mert ez a lényeg!Nekem a robbanékonyság,erő,dinamikusabb mozgás elérése a cél,mig mondjuk egy testépítőnek,kidogozott,szimmetrikus izomzat,adott izom csoport terhelésének maximalizálása,stb...Azt mondom,mindkettő jó,attól függően,mi a célod,de kiegészithető is egyik a másikkal.Az én tapasztalatom az,hogy jobban bírom az edzéseket,segít a fogyásban(mivel több izom csoportot mozgat át),és úgy látom,azért jön az izom is:).Ráadásul otthon tudom csinálni!Akkor,amikor akarom.Egyszer kell beruházni,nem kell várni senkire,stb...Még annyit,hogy én haskereket,huzódkodót(lehet venni ajtóba szerelhetőt) is bevettem a gyakorlatokba,és gyakorlatilag szinte minden elvégezhető otthon.Nem vagyok elkötelezve egyik mellett sem,mert mindkettő hatékony.Egyépként: "az, amikor a súlyt a tököd között lóbálod."- törzset,hátat,farizmot,erősíti,ami mondjuk köríves rúgásnál a csípő rotációs forgását teszi erőteljesebbé,dinamikusabbá...de ez csak egy példa:).Bocsánat terjedelmes válaszért!
2017. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a terjedelmes választ! Igen, nekem is ez jött le, hogy lényegében nem izmot épít meg az izmos külsőre fekteti a hangsúlyt, hanem erőnlétet, rugalmasságot fejleszt. Szerintem is kiegészítő sportnak lehet jó inkább, a tag, aki a videóban oktatja szerintem 100%, hogy mellette súlyzós edzést is végez, akkora izmokat legalábbis kettlebellel szerintem nem lehetne építeni.
2017. máj. 18. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, ha eljut a tudatig, hogy orosz sport, akkor miért mégis valami nyugati metroszexuális félidiótát nézel aki gyerek súlyokkal edz?...

[link]

[link]

[link]


Amúgy az orosz hadsereg girja névre hallgató eszközt használlt a kettlebell szót Pavel alkotta hogy az amcsiknak el lehessen adni... sajnos manapság már a ruszkik is veszik át a kettlebell szót... de ha igazi állatokat akarsz találni a girja legyen a keresőszavad...

És igen a girja nem testépítés így nem is olyan izomzatot ad, aki csak azzal eddz... bár ez relatív... mivel a súly az súly és nincs kőbevésve, hogy a lábad közt kell lóbállni... nekem pl otthon van 2 16kg 2 24kg és 2 32kg os...

Ha guggolok, a 2 32kg os van a kezemben, nyílván kevés, de otthonra jó... a török felállás pl nekem még 32kg al is kihívás... vállból nyomni 2 24kg-os... stb stb rendesen le lehet edzenni bellekkel is anélkül, hogy egyszer is lóvállnád ez is csak súly.

2017. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"én el nem tudom képzelni, hogy a gyakorlatok többsége konkrétan mire edz"


Ennek oka a kondis filozófiához való merev kötődés. A kettlebellnek nem lényegi eleme az izolálás (bár - szerintem - izolált edzésekhez is kiválóan alkalmas lehet)


"pl. az, amikor a súlyt a tököd között lóbálod"


Hát, szerintem ez szemre is elég egyértelmű, hogy a hát alsó része és az alkar kapja a legtöbb terhelést. Próbáld ki egyszer - nem kell félni, nem bomlik le tőle a kemény munkával felépített izomzatod :)

2017. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!