Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért lett a testépítés...

Miért lett a testépítés ennyire felkapott manapság? Régen mindenki focizott, kosarazott, kézi labdázott stb.

Figyelt kérdés
Nem akarok megbántani senkit, de túl sok értelme nincs a kondinak az utóbbi sportokhoz képest.Egyre inkább a maga mutogató, minden más sportban tehetségtelen "páva" réteg sportja lesz.(Tisztelet a kivételnek,aki tényleg azért csinálja mert szereti, nem azért hogy a strandon tudjon feszengeni a csajoknak)Lassan oda jutunk,hogy le van nézve az ember(puhánynak stb-nek van titulálva),ha nem jár konditerembe ,hanem csapatsportokat űz.
2017. máj. 18. 16:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Ki erdekel? A kerdezot, en pedig valaszoltam neki.

Cortez, meg par evvel ezelott sem vot ekkora divat.

2017. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Cortez70 ***** válasza:
Hogyne lett volna. Na de mindegy, ebben (sem) úgysem fogunk egyetérteni. Te igy látod, én meg amúgy. Ennyi.
2017. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Kit nevezünk gyúrósnak?Akik lejárnak a telembe,telefonoznak,dumálnak meg izolálnak pár sorozatot a gépeken?Ezeket nem nevezném annak.

Meg az ilyen OKJ-s személyiedzők,akiknél a farkam is vastagabb..Szánalom

Kiváncsi vagyok,hogy te kibírnál e egy Smolov guggolóprogramot?

2017. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
En nem akarom rad eroltetni az igazamat.
2017. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Cortez70 ***** válasza:
Akkor ennyi.
2017. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Corteznek adok igazat.


A görög kultúrából már 2000 éve elterjedt a testkultusz még a közel-keleten is. Vallásos emberek is gyakorolták, hatalmas csarnokokba edzettek meztelenül.

A mai testépités annak a folytatása abból a szempontból, hogy a test vonzóbbá tétele és ezzel felmagasztalása a fő cél.

A testépités egyértelműen esztétikai sport amihez kapcsolódik erősport és táplálkozás is.

Rossz analógia összemosni ügyességi sportokkal, de még rosszab összemosni állóképességet igénylő nehéz fizikai munkával.

Én 8 órát dolgozok, utána edzés, és utána egy héten többször is elmegyek melózni épitkezésre baráti szívességből.

Azt is tudom milyen reggeltől késő délutánig betonozni és valóban más a hosszútávú állóképességem egy girnyóhoz képest. Mert nem mindegy, hogy 30 kg izommal dolgozol, vagy kis csökevényekkel. Egyrészt más a tápanyagszükséglet, másrészt hamarabb el lehet savasodni.

De ugyanez a hátránya küzdősportoknál is, hogy pl adott idejű közelharcnál a túl sok izommal lehet, hogy erősebb valaki, de több energiát és oxigént használ, ezért többet kell tartalékolnia.

2017. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
5. Én is edzek, és mentem is építkezésre dolgozni, folyt rólam a víz, de ennek mi köze van annak hogy edzünk? 30 fokban mindenkiről folyik aki mozog kicsit, és mégis végig lapátoltam és talicskáztam a napot, vagy azt gondolod, hogy annak jobban menne aki nem dolgozik építkezésen évek óta mint én se, de nem is edz?
2017. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Lehet, hogy régebben is tele voltak a konditermek. De az is biztos, hogy nem volt ennyi terem, és tápkieg. bolt, mint most van. Divat lett izmosnak lenni. Ez van a valóságshowkban, a facebookon, instagramon stb.

Ennek két oldala van. Az jó, hogy az emberek odafigyelnek az étkezésre, mozognak. Mert sajson egyébként baromi sok az elhízott, gyerekek is. A rossz oldala, hogy sokan cuccolnak. Olyan szinten is, ami menne kicsivel több munkával simán is. A másik, hogy irreális testeket is mutat példaképnek, amit csak úgy tudnál elérni, hogyha csak edzel, eszel, alszol, a munkát meg felejtsd el. A hollywoodi színészekre gondolok pl.

2017. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!