Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves fiú vagyok és arra jutottam hogy többet fogok foglalkozni a testépitéssel. 7 évet fociztam de mostmár csak hobby. A testépitést választottam mivel eléggé sovány vagyok a sok sport miatt. Jelenlegi testsúlyom 65kg és a magasságom 185 cm. A testsúlyom a magasságomhoz képest nagyon rossz. Szerintetek meg kell hiznom?


Jelenleg van 2 darab 4kg-s súlyzom és egy ''féder''-em amit úgy szét lehet feszíteni. Elég jól látszanak az izmok de egy gond van, hogy a csontok is elég jól látszódnak.


Elterveztem hogy a nyáron kondizni fogok mivel itthon nem nagyon megy, jól jönne egy pár tanács hogy mit csináljak, miből mennyit csináljak és mit egyek stb.. Általában azt eszem amit anyum elkészit de néha elkészitem az edzéshez szükséges ételeket is.


Most inkább a mellizmot, a hasizmot és a hátizmot erősitem mivel azok elég rosszul állnak.


Jól jönne egy pár tanács hogy hogyan kezdjem el, mit hogy csináljak és hogy miből mennyit csináljak.

Előre köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 22. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

heti 3 teljes testes edzés:

"Guggolas, fekvenyomas, evezés, mellről nyomás, bicepsz állva ruddal vagy egykezesekkel, tricepszre csigás letolás vagy fekve homlokra engedés, hasprés, vádli. Mindenből 3-4 munkasorozat, akkora sulyokkal amivel az adott gyakorlatból megy 6-8 ismétlés sorozatonkent" Cortez70-t idéztem


vagy kigooglezod az ICF5x5 nevezetű tervet és azt is csinálhatod


étrendről annyit hogy jó az amit anyukád csinál, egyél minél jobb minőségűeket, kérd meg hogy amennyire tud legyen gyakrabban fehérjedús kaja, pl csirke+rizs a klasszikus:) igyál sok vizet, aludd ki magad

a kaját úgy lődd be hogy havi 1kg jöjjön fel, ha nem bánod hogy zsir is jön, akkor jöhet több is nyilván, de izomban havi 1kg-nál nem tudsz többet felszedni

hajrá

2017. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot,szerinted érdemes kondiba mennem?
2017. máj. 22. 23:18
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
Menj le terembe ha tudsz. És igen, teljes testes terv kell, előttem írták amit én szoktak írni.
2017. máj. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!