Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy inkább a...

Lehetséges, hogy inkább a hosszabb távú és enyhébb terhelést bírom?

Figyelt kérdés

Az emelkedőn bringázást, a túrákon az emelkedőket, sőt, a lépcsőzést kevésbé bírom, mint az átlag emberek. Nem eleget, de szoktam mozogni.


Viszont tegnap bringázásnál elgondolkoztam.

Egyenes terepen mindig elől voltam és jól bírtam, nem éreztem fáradtságot. Kicsi emelkedőn már fájt/fáradt kicsit a combom, de még elől voltam, nagy emelkedőn feltoltam és megvártak a végén. A végefelé is tudtam ugyanakkor sík terepen menni, holott volt, aki fáradt, de emelkedőn továbbra is beelőzött, még sík terepen gyors voltam.


Lehet, hogy ő a rövid távú, intenzív terhelést bírja jobban, én a hosszú távú, egyenleteset?


A másik:

Én túrákon nem szeretek megállni, ha lehet, mert utána sokkal rosszabb, ha ülök, ha állok.

Teljesítménytúrán 5 óra alatt 20 km elfáraszt eléggé, de nem vészesen, de ha piknikezéssel, fotózással 7-10 óra ez a 20 km, akkor utána majd' összeesek.


2017. máj. 29. 18:24
 1/2 A kérdező kommentje:

A gyorsúszás egy amatőrnek igenis nehéz. 3 karcsapásonként egy pici levegő, holott úgy kifárad az ember, hogy lihegne, ha tudna. Plusz a technikáját se könnyű egyedül elsajátítani.

Ott figyeltem meg, hogy vagy nagyon megnyomom, de akkor a 25 m is nehéz, vagy nem nyomom meg, és jóval-jóval több megy.



Egyébként NEM, nem akarom fejleszteni a rövid ideig sokat bírás képességét, pont, hogy a sokáig, lassan kellemes nekem.

Nem készülök semmilyen versenyre.

Csak kíváncsi vagyok!

2017. máj. 29. 18:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyéb kérdések kategória a sporton belül. Azt hittem, oda raktam de nem. :(
2017. máj. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!