Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl sok vizet iszok?

Martinbh kérdése:

Túl sok vizet iszok?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok jelenleg 65-66 kiló és kb 11 hónapja indultam 90 kilóról.Viszont amióta edzek simán megvan a 4-5 liter víz minimum.Sok ez nekem?A vizeletem teljesen átlátszó.Napi minimum 6 szor megvan.Most azt olvastam hogy nem a legjobb az átlátszó vizelet viszont edzősöktől meg azt hallom hogy jó.Pl először Tar Gabi egyik videójában hallottam hogy minimum 6, szor legyen átlátszó.A válaszokat előre is köszönöm!

2017. jún. 13. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem sok, főleg ilyen melegben.
2017. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%

Utánanéztem, kedves kérdező (google a barátod ;), és ezt találtam:

There are two types of overhydration:


Increased water intake

This occurs when you drink more water than your kidneys can remove in your urine. This can cause too much water to collect in your body.


Retaining water

This occurs when your body can’t get rid of excess water. Several medical conditions can cause your body to retain water. This can be dangerous because it throws off the balance between water and sodium in your blood. - ez a két típusa a (hogyan is fordíthatnám?) "túlhidratálásnak"

Ezek a tünetei:

congestive heart failure (CHF)

liver disease

kidney problems

syndrome of inappropriate antidiuretic hormone

nonsteroidal anti-inflammatory drugs

Több itt: [link]

Nem tudom mennyire érted az angolt, kérdező, de őszintén lusta voltam lefordítani xd Viszont ha szükséges lefordítom :) Röviden : A legvalószínűbb következmény ( a fent írtak alapján), hogy a veséid nem tudják majd eltűntetni(?), ezért felgyűl a víz a szervezetedben, a másik, hogy a szervezeted nem tud megszabadulni a felesleges víztől és felborul az egyensúly a véred nátriu-m és víztartalma között. Azta nem hittem volna, h lehet túl sok vizett inni :o xd Kérdező, számomra hihetetlen, h hogyan lehet ennyit inni, én is 14 vagyok és egy liter vizet is alig tudok elfogyasztani.

2017. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
*nátrium-
2017. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Valóban van vízmérgezés, de az nem itt kezdődik...

5-6átlátszó pisivpedig teljesen jó.

2017. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Na ne viccelődjünk már. Van mikor 8 litert is benyomok és semmi bajom. Kell a minimum napi 4 liter víz
2017. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Pont, hogy ez az optimális mennyiség amit megiszol. Nem kell a hülyékre hallgatni.
2017. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Nekem soknak tűnik. Túl sok víz mellé ásványi anyag pótlás is szükséges, mert a vérből kiürül a sótartalom (hyponantraemia). A vizelet színe is túlzott folyadékbevitelről árulkodik. A vizelet normál színe világossárga
2017. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lazy Lover ***** válasza:
Igen
2017. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem épp egy tudományos megfogalmazás, de a lényeg benne van:

[link]

2017. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért nyár van, ilyenkor izzad rendesen az ember.

Én 95kg vagyok, és nyáron megiszok napi 5-6 liter vizet. De télen is 3-4-et, és semmi bajom évek óta.

2017. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!