Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A különböző izom csoportokra...

A különböző izom csoportokra egy héten mennyit kell edzeni?

Figyelt kérdés

Mell, tricepsz, bicepsz, váll, láb.

Ismétlés-sorozat mennyi az ideális egy héten?

és mennyit kell pihenni?


2017. jún. 14. 23:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Lehet egy kicsit túlzásba viszem. két nap edzés- egy nap pihi. A két nap alatt, leedzek mindent.

Első nap:

Fekve nyomás széles- 8x8 plusz bemelegítés

Fekve nyomás szűkön: 3x8

Lórugás 3x15

Gugolas: 3x15


Második nap:

Bicepsz alkar- 10x10 kalapács

Oldal emelés: 3x15

és ezeknek a nevet sem tudom pontosan de, fogom az egy kezes sulyzot és álló helyzetben az égnek emelem. Ebből 3x10

és a csuklya mikor két egy kezes van a kezemben és mozgatom a magamellett vagy hogy mondjam: 3x20

2017. jún. 14. 23:52
 2/16 A kérdező kommentje:
fejlődni fejlődők, de talán jobb is lehetnék, nem tudom. Nem egy két kilós súlyokrol van szó persze! :)
2017. jún. 14. 23:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Otthon csinálod vagy eljársz kondiba?

Bár mindegy is, mert ez még kezdőnek is kevés. Ezt 4 gyakorlatot én 20 max 25 perc alatt lezongoráznám.

Vannak frankó teljes testes edzéstervek a neten.

A nagyobb izmokra, mint láb,hát,mell kettő, a kisebbekre, mint váll,bic,tric,vádli egy-egy gyakorlatot tartalmaznak. A végét pedig lefojthatod egy plank-kel mondjuk, 11. gyakorlat gyanánt. Ez így durván 1 órát vesz igénybe. A kis bemelegítés és a végén a nyújtással megvagy 70 perc alatt. Ebből minden másnap, akár variált gyakorlatokkal és két hónap múlva akkorát fogsz fejlődni, hogy azt hiszik koxolsz.

2017. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Itthon csinálom! Szert tettem egy frankó padra és majd 300kgnyi súly tárcsára, rudakra és padra. :D

Nekem azért elég sokáig tartanak, nem 20 perc, sőt. Másfél óra.

2017. jún. 15. 00:17
 5/16 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem nem e sok mert itt lejjebb volt egy kérdés ahol a fekvenyomás egy héten összesen 16-17 sorozat soknak számított.

Nekem most ha ezt a hetet nézzük a vasárnaptól bezárólag az 24 sorozat plusz a szűk társasban végzettek és a bemelegítés kisebb súllyal meg szoktam még a padra feltett lábbal fekvotamszt is csinálni vall szélességben meg úgy is hogy össze teszem a két tenyerem.

De ezek szerint én valamit félre értettem abban a kérdésben!

2017. jún. 15. 00:25
 6/16 A kérdező kommentje:
Mármint mell izom edzesnél számított soknak!
2017. jún. 15. 00:30
 7/16 Cortez70 ***** válasza:

Heti össz sorozat: nagyobb izmokra 12-14, kisebbekre 8-10.'

Tehát mellre ha heti egyszer edzel akkor mehet ra 12-14 sorozat. Ez állhat pl 6 sorozat rudas és 6 sorozat egykezessel nyomasbol. Tarogatni nem kell és egyéb csigás okosság sem.

Amúgy tricepszre nokedli a lorugas. Jobb lenne nagy súllyal homlokra engedés vagy egykezessel tarkohoz.

2017. jún. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Heti össz sorozat: nagyobb izmokra 12-14, kisebbekre 8-10.'"

Ez így nem nagy kevés? :/ Én heti 3xor melleztem.

2017. jún. 15. 09:50
 9/16 Cortez70 ***** válasza:

Nem kevés. Naturalban hiába nyomsz többet, nem tudsz regeneralodni.

Heti háromszor mellezeskor pedig egy edzésre elég 4-5 sorozat nyomás és ennyi.

2017. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy évek óta így csinálom! Most lustának fogom magam érezni.
2017. jún. 15. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!