Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így kell guggolni, jó így?

Így kell guggolni, jó így?

Figyelt kérdés

Szeretek guggolni, ezért leírtam, hogy hogy szoktam.

Így szoktam guggolni:

Összeszorítjuk a lapockákat és feszesen tarjuk. Így beállunk a rúd alá és elhelyezzük egy kényelmes pozícióba a rudat (nekem a mid-bar jön be, szóval a rúd a csuklya alatt van), de a lapockákat végig feszesen tartjuk. Mielőtt a rudat ráhelyeznének a nyakunkra, fogjuk meg szűken a rudat és így helyezzük el a rudat a csuklyán, csuklya alat, vagy a hátsóváll fölé.

Vegyünk egy nagy levegőt és fújjuk ki, így még jobban megtudunk feszülni. Így emeljük ki a rudat és sétáljunk ki. Ezután vegyük fel az alappozíciót, vállszélesnél kicsit szélesebb terpesz és enyhén kiforgatott lábfejek, kb. 20-30°. A térdeket próbáljuk kifelé forgatni és tartsuk feszesen a lapockákat, úgy, hogy a könyököknek egymás felé kell nézniük. Nyomjuk ki a mellkast, majd egy nagy levegőt szívjuk a hasunkba és guggoljuk le. Fontos, hogy guggolás közben mindig előre nézzünk, ne fel, ne le és nem oldalra. Miután leereszkedtünk vízszint alá, kezdjünk el felegyenesedni úgy, hogy közben kifújjuk a levegőt. (én a gyakorlat közepe felé kezdem el kifújni)

Ez 1 ismétlés.

Szerintetek elrontok, vagy kihagyok valamit?



2017. jún. 18. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, de egyébként az se gond ha valaki lefele néz közben. Sokan guggolnak úgy is profin.
2017. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért, mit rontok el?
2017. jún. 18. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
igy látatlanben nehéz megmondani. Nézd powerbuilder.hu videoit, meg olvasd el a cikkeket.
2017. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pedig kb leírtam ugyan azt, amit a videóban mond. Ilyet, hagytam ki, hogy neutrális pozíció, meg le kell feszíteni a bordakosárt. Plusz annyi, hogy a rúdnak mindig a talp közèpvonalában kell lennie, de ez egyértelmű.
2017. jún. 18. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatra írtam, hogy nem, tehát valszeg nem rontasz el semmit úgy értettem.
2017. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja értem, okés :D

Akkor köszi a válaszokat.

2017. jún. 18. 22:31
 7/8 Cortez70 ***** válasza:
Jó így.
2017. jún. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a nyomjuk ki a mellkast, azt jelenti, hogy homorítsuk a hátat, akkor kvára nem jó...
2017. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!