Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudok guggolni. Mit...

Nem tudok guggolni. Mit tegyek, mert már nagyon idegesít?

Figyelt kérdés

Már többször is végig néztem a powerbuilderes videókat.

Mindent úgy csinálok, ahogy mondják, de még is rossz a guggolásom.

Összeszorítom a lapockáim és így beállok a rúd alá, majd veszek egy nagy levegőt és kifújom. Így kiemelem a rudat és beállok a kezdő pozícióba. Vállszéles terpesznél kicsit szélesebb, enyhén kiforgatom a lábfejeimet, kb. 20-30°-ba.

Ezután összefeszítem a lapockáim annyira, amennyire csak tudom és veszek egy nagy levegőt hasba. Lemegyek a súllyal és amikor jövök fel, út közben kifújom. De amikor feljövök vele, akkor mindig felemelkedik a csípőm és ilyen jó reggelt guggolás lesz belőle, néha kicsit még a térdeim is beesnek. Ezek mellett szerintem a buttwink is előjön, bár ezt nem látom.


Ilyen "rossz" technikával 5x5 ismétlést beletudok guggolni 97,5kg-ba. Nem tudom mit kéne máshogy csinálnom. Akárhogy próbálkozok, követem és azt csinálom amit a videóban mondanak, még se jó.


Mit rontok el, mit kéne máshogy csinálnom?


Köszönöm a hasznos válaszokat.



2017. jún. 13. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A csípő ellen: Nyújtsd combhajlítót és csípőhorpaszt, valamint mobilizáld a bokád. A térdbeesésre pedig hengerezd a combod külső oldalát illetve nyújtsd a farizmot.

Amit leírtál az valszeg ezek miatt van. Nagy súlyokkal bármilyen jó a technika, ha ezen tényezők nem adottak, rossz lesz.

2017. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a gyors választ, akkor többet fogok nyújtani. Amúgy is elég merev vagyok.

Lenne egy hozzá kapcsolódó kérdésem.

Addig hogy csináljam a guggolást, amíg nem leszek hozzá elég hajlékony?


Csináljam addig ugyan úgy, ahogy eddig?

2017. jún. 13. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is rendkívül merev izületekkel vagyok "megáldva". De attól még tudom jobban csinálni a gyakorlatot. Szerintem a leírásból itélve az lehet a hiba, hogy erőlteted a nyag súlyokat. Nyílván ez kell a fejlődéshez, de KÉSŐBB ! Előbb azt javaslom, hogy kis súlyokkal gyakorold a helyes kivitelezés (menj vissza legalább 60kg-ra, én is így tettem) és amikor majd azzal tökéletesen, szépen megy, akkor LASSAN, fokozatosan emeld a súlyt, amíg SZABÁLYOSAN tudod csinálni. Ha n

kis súllyal nem érzel kellő ellenállást, akkor csináld lassabban, állj meg az alsó holtponton 2-3 másodpercre és meglátod, még így is kemény izomlázaid lesznek! A cél megtanulni kicsi súllyal a helyes kivitelezést, mert hosszú távon csak ez jelenthet megoldást !

2017. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!