Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A bemelegítés és a nyújtás ér...

A bemelegítés és a nyújtás ér valamit?

Figyelt kérdés
Sosem csináltam őket az az igazság.
2017. jún. 26. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A profik nem győzik hangsúlyozni a bemelegítés fontosságát. Valamit akkor csak ér..ha kihagyod és csak simán elkezded rángatni a súlyokat, az izületeid tönkremennek. Nem 1-2 edzés után, hanem hosszabb távon biztosan. Ha meg nem tervezel hosszú távra kár is belekezdeni, mert úgy is leépül a felesleges izom, ha abbahagyod. Amúgy bemelegítés nélkül könnyebben is meghúzhatod valamidet, szóval mindenképp fontos, szánj rá elég időt, forgasd meg minden lehetséges szögből az izületeidet
2017. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos. Egészséges az ízületeknek, izmoknak
2017. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mindkettő fontos.
2017. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon fontosak!
2017. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kiszakad a rotátor köpenyeg, vagy hasonló fincsi dolgok akkor makd rájösz fontos e bemelegíteni.
2017. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor a nyújtás?
2017. jún. 26. 16:58
 7/15 A kérdező kommentje:

Ezt a rángatas dolgot sem nagyon értem. Lehet normálisan is elvégezni a gyakorlatot bemelegítés nélkül.

Elhiszem hogy egy ülő életmódot viselő vagy ülő kis semmi munkát (izomokra nézve) végző embernek kell, de nekem nem.

Hétvégén meg előtte fekvő támasz, huzockodas, tolockodas és be is van melegítve.

2017. jún. 26. 17:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindketto nagyon fontos. Bemelegites nelkul nagyon konnyen leserulhetsz. A nyujtas pedig segit abban pl., hogy ne legyen annyira durva izomlazad. En edzes vegen smr hengert szoktam hasznalni es nagyon bejott. Nincsenek bemerevedve annyira az izmok. Sokkal lazabb vagy.
2017. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a nyújtás is a sérülések megelőzésem iatt kulcsfontosságú.
2017. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a rángatást úgy értettem, hogy csak durr bele a közepébe, aztán had szóljon. Én is végzek fizikai munkát, hentes vagyok, itthon meg amikor éppen nem disznót vágok akkor tüzifát :D a bemelegítés akkor is kell edzés előtt. a nyújtás is fontos, már leírták mások is, de te mégis a saját véleményedet nyomod. akkor minek tetted fel a kérdést? :) Akkor hagyd a bemelegítést, de havonta tegyél félre x összeget, hogy később tudj felvenni magad mellé valakit, aki kitörli a feneked kaksi után, ha már úgy tönkrementek a vállaid, hogy nem tudsz hátranyulni :P
2017. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!