Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növeljem-e kcal-t a clean...

Növeljem-e kcal-t a clean bulk edzéstervemhez?

Figyelt kérdés

Öt hete kezdtem konditerembe járni. Van edzéstervem, és elég sokat tudok az ételekről meg úgy az egész dologról összesen. 63,5 k-val kezdtem, ma reggel 65,8 kg voltam (+2,3kg). Kicsit azonban aggódok, hogy nem növök elég gyorsan. Ugye minél lean muscle-t szeretnék építeni, anélkül, hogy jelentős zsír kerülne a testemre. Namost naponta kb 2500-2900 kcalt eszek meg napi 4-6 alkalommal eszek, mindig van kb 20-40 g fehérje az ételben (metabolikus szinten alapesetben kb. 1700 a kcal felhasználásom). Heti 5x megyek gyúrni + amennyit csak tudok mozgok (sétálva megyek boltba, etc.). Azonban két dolgot vettem észre:

1. sokkal nagyobbnak látom magam illetve mások is jelezték illetve erősebb is vagyok a súlyemelés terén

2. a hasamon mintha kevesebb zsír lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy érdmes lenne-e kb. napi még 150 kcal-val növelni a kajámat vagy sem? Félek, hogy egy idő után le fog állni az izomgyarapodásom. Illetve 2,3kg 5 hét alatt egy kicsit nem kevés? Az utóbbi időben kb alig változik valamit a mérleg (65,4 és 66,2 között állt). Pls, csak normális válaszokat, köszi!!


2017. jún. 30. 13:42
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Hai netto max 1 kg izom jön naturálban. Az is csak eleinte ilyen ütemben. Szóval nem kevés a gyarapodásod.
2017. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
5 hét alatt sok is a 2 kiló. Havi 1 kilo johet naturalom kezdoknek izomba. A tobbi zsir.
2017. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi! Tehát akkor évente 10-12 kg jöhet fel MAX.

Egyébként tudjátok, hogy miért miért szoktak az emberek az én súlyommal (60-70 kg) ilyen 3500-3800 kcal-os diétákat csinálni? Azzal a céllal, hogy hízzanak is rendesen. Akkor több izom megy fel rájuk (mert pl. a több kg-hoz erősebb lábak stb kellenek), így kondi nélkül is gyarapodnak? A végén meg majd lediétázzák? Vagy emögött milyen logika van? Miért nem mindenki clean bulkot csinál?

2017. jún. 30. 13:48
 4/6 Cortez70 ***** válasza:
Első évben jöhet annyi, aztán a fele sem. Akik több kilót szednek fel azzal több zsír és víz jön, izomban nem lesz nagyobb nálad. Amúgy genetikafüggő, hogy kinek mennyi kalória kell. Nem egyforma az anyagcsere.
2017. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Nekem szerintem átlagos feletti az anyagcserém és egyelőre meg vagyok elégedve a teljesítményemmel. Korábban is próbálkoztam már, de vagy nem vettem komolyan vagy nem volt rendes edzéstervem. Mondjuk úgyis az a lényeg, hogy én jól érezzem magam a bőrömben nem az, hogy a mérleg mennyit mutat :)
2017. jún. 30. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért eszik valaki 4000kcalt, mert mondjuk tud hízni 3200-tól, aztán nem érdekli, hogy feljön 800kcal zsírba, majd lediétázza, vagy van, aki ezért is kardiózik tömegelés alatt, hogy többet tudjon enni.

Amúgy nem átlag feletti az anyagcseréd szerintem. Én tömegelek 3500 kcallal kb, 80 kilósan, ami szerintem átlagos.

2017. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!