Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire jó nagy intenzitással...

Mire jó nagy intenzitással edzeni?

Figyelt kérdés

Kevés pihenő idő, ez mire jó?

Kisebb súlyt tudjunk használni és ne izmosodjunk?

Mire jó ez a gyors edzés, ha nincs hatása?


2017. júl. 1. 18:06
1 2
 1/14 Cortez70 ***** válasza:
Izmnövelésnél nem jó, mert ahogy írod is, több pihenés kell nagy sulynal. Esetleg állóképességre. De ki mondta neked, hogy így kell edzeni?
2017. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát itt gyk-n mindenki irja, kb. 1 óra alatt letolja az edzést. Nekem ebbe az 1 órába max 2 gyakorlat fér bele, ha sietek.
2017. júl. 1. 18:28
 3/14 Klanwarrior ***** válasza:

Igazából szinte minden edzéstervnél 1, max 2 perc pihenőidőt szoktak írni a sorozatok között, de én is inkább a több pihenőidő és nagyobb súly kombó pártján vagyok.

Egy óra nekem is bőven elég szokott lenni egy edzésre.

Ha úgy számolunk, hogy 3 perc egy átlagos pihenő, és 45mp egy sorozat, akkor egy óra alatt 16 sorozatot tudunk végezni úgy nagyjából. Ez naturálként elég kell legyen egy izomcsoportnak, nem tudom, mi a bibi.

2017. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Cortez70 ***** válasza:
100%
Naturalban nem kell sok gyakorlat és millió sorozat, le lehet edzeni 60-80 perc alatt. De ez úgy látom megint egy provokatív kérdés.
2017. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát én nem izomcsoportokra bontom szét, kb. 5-6 gyakorlatot csinálok egy edzésen nem olyan sok sorozattal.

Nekem 3 perc kevés kipihenni a nagy súlyos alapgyakorlatokat.

Így kb. 15 sorozatot tudok megcsinálni egy óra alatt, az edzésem pedig majdnem a 2x-ese ennek a 15 sorozatnak.

Ehhez még hozzájön a bemelegítés+nyújtás.

Nem tudom hogy lehet 1 óra alatt leedzeni.

2017. júl. 1. 19:00
 6/14 Klanwarrior ***** válasza:
Ha te nem tudsz, az a te bajod, de nincs értelme ilyen provokatív kérdéseket feltenni, főleg, hogy nem válasz reményében tetted ki, hanem csak hogy kérdőre vond az így edzőket és kritizáld őket. Semmi értelme.
2017. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A nagy intenzitás nem azt jelenti, hogy kevés pihenő idővel edzel. Nem ártana tisztában lenne a fogalmakkal.
2017. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Küzdősportolók edzenek így, állóképesség miatt, de ezek se 7/7 napot edzenek
2017. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg senkit nem zavar, hogy a nagy intenzitás pont, hogy nagy súlyos edzést jelent? Semmi köze a pihenő időhöz, se ahoz, hogy meddig tart az edzésed.
2017. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nagy intenzitású edzés épp hogy a nagy súlyokkal való edzés, kevés ismétlést jelenti.Amiről te beszélsz az a volume.


Intensity: Nagy súly, kis ismétlés.

Volume: Kis súly, sok ismétlés.


Mindegyiknek megvannak az előnyei.(pl Ha először nagy súllyal guggolsz és utána egyből kis izmokra váltasz pl bicepsz akkor nagyobb hatást érsz el.)


Nagy intenzitású edzéssel csak erőt növelsz, nem izmot!A kettőt kell keverni az izmok építéséhez.

2017. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!