Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggoláskor a térdnek a...

Guggoláskor a térdnek a lábujj elé kell mennie, vagy nem? Mindenki mást mond, mi az igazság?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érjen elé, másképp természetellenes a mozdulat.
2017. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dzseri válasza:
állítólag maximum egyvonalban lehetnek, így kíméled a térdízületed
2017. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Klanwarrior ***** válasza:
100%
Minimálisan elé fog menni, viszont ne ess át a ló egyik oldalára sem.
2017. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én úgy halottam, hogy a boka elé nem mehet. A bokával kell egyvonalban lennie.
2017. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt mondtam.

Nem tudom, hogy mi a helyes, de mindenki mást mond.

Nem tudom, hogy kire hallgassak.

2017. júl. 2. 10:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat elmeletileg nem mehetne a boka ele, mert az roncsolja a terdizuletet. De ha nem mehet ele meg olyan furcsa lesz a gugolas. Na en pont ezert helyettesitem a guggolast massal.
2017. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Többféle módszer van mint a fekvőtámasznál, van amelyiknél teljesen le kell menni, van ahol csak 90° ba
2017. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha normálisan mélyre guggolsz, elé kell menjen, különben hátraesel. Ha vízszintes fölé guggolsz, tud a boka fölött maradni a térd, de az nem guggolás, és hátból nagyon előre kell dőlni, ami szerintem nem jó.

A mély guggolás természetes mozdulat, nem hiszem hogy nyírja a térdet.

2017. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

A preventív guggolás során, amit a hobbi testépítőnek kéne csinálnia a térd nem mehet a lábujjak elé. Ezt nagyon egyszerű kivitelezni, pusztán képzeld el, mintha bele akarnál sz*rni egy cserépbe amit egy kicsivel magad mögött helyeztél el. Tehát a guggolás során nem a térd hajlítására koncentrálsz hanem a fenék hátra és lefele mozgatására. Tényleg úgy, mintha bele akarnál székelni abba a bizonyos cserépbe, guggolva úgy, hogy ne gányold össze a cipődet...

Mindegy hogy mekkora a terpesz ez a mozgás minden preventív jellegű guggolásra igaz.

Persze, így nem tudsz lemenni olyan mélyre mint egy erőemelő, de nem is cél. Derékszög alá menj egy picivel, pont addig amíg a csípőd még nem billen meg. Lesz egy holt pont...

2017. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nyírná a térd izületet ha elé megy? Elé KELL mennie ahogy írták különben hátraesel nagyon beledőlsz.
2017. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!