Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kötelező a kardió?

Kötelező a kardió?

Figyelt kérdés
Azzal van gondom, hogy felszednék pár kg izmot (nehéz a súlygyarapodás). Járok kondiba, személyi edző szokta az edzéstervet adni és módosítani, mivel még nem értek a gépekhez. Jók a gyakorlatok, csak az elején mindig azzal ?kell? kezdeni, hogy 30 perc futógép/lépcsőzőgép. Mondtam, hogy gyalog járok mindenhova, napi szinten 1.5 órát töltök tempós gyaloglással így nem hiszem, hogy ez kell így külön. Azt mondja, a bemelegítés miatt kell. Van ebben ráció ?
2017. júl. 6. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az edzés elején, közvetlenül a súlyzós gyakorlatok előtt nagy baromság 30 percet kardiózni, mert kifáradsz és nem tudsz olyan erőbedobással edzeni, mitn egyébként tudnál.
2017. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
30 perc kardio inkább a végén kellene, bemelegítésre sok. A szív és érrendszer miatt nem árt heti pár kardio.
2017. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megdumálom ezt az edzővel, mert ennyi napi gyaloglás miatt szerintem nem kell. A munkám is olyan, hogy sokat kell mászkálni. Szerintem napi 8-15 kilométert lesétálok.
2017. júl. 6. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Én régebben kardióztam edzés előtt 20 perceket, közel sem bírtam aztán akkora súlyokat megmozgatni, mint ha nem kardióztam volna.

Edzés előtt így nincs kardióm, hanem csak utána, ha marad időm. Heti 1x 15 perc a teremben. Emellett napi szinten gyalog megyek mindenhová.

2017. júl. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minnél hamarabb edző csere!!
2017. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!