Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek milyen küzdő...

Szerintetek milyen küzdő sportot érdemes csinálnom, amivel lesz jó fizikumom és meg is tudom magamat védeni? Boxolni tudok, de ezen kivül kellene még valami kiegészítő kuzdosport.

Figyelt kérdés

Korábban boxoltam, szoval az alapállást-ütéseket elsajátitottam. Judo-ból is tudok pár fogást, és ugy gondoltam hogy el szeretnék kezdeni MMA-zni.

Szerintetek ezzel az alappal ami nekem van, el lehet menni MMA-zni?

Vagy milyen küzdő sportokat ajánlotok?

180cm vagyok kb. Es 70 kg.

16/F



2017. júl. 9. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tudsz boxolni akkor ajánlott egy rúgó stílus mint az itf taekwondo ill hozzá egy földharc alapú sport mint a bjj.
2017. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is aztmondom, hogy tudd használni a lábad és a kezedet is, de ha földre visznek fogásokat is tudj, ugy ha jól, ismétlem jól elsajátítod, akkor esélytelen lessz bárki:D

Még a TEK-esek is földharcot és állóharcot tanulnak közelharcra:o

2017. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen,mert ők is felismerték,hogy az ilyen karate,kungfu,aikido és társai szart sem érnek..

A TEK-esek is Thai box+Bjj-t nyomatják,mint az MMA-sok

2017. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. A karate sza rt sem ér? Megnézném mit tudnának egy jó karatés ellen ha nem a saját szabályrendszerükbe kéne küzdeni xdd..
2017. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az rendben van, de az utcán nincs szabályrendszer, ott összecsomagolja az mma-s a karatést.

Ami ér valamit az a box, thai-box, közelharchoz meg a sima a birkózás is bőben jó.

2017. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 aikiboxer ***** válasza:

"boxolni tudok"


Ez azért így merész kijelentés volt 16 évesen, de még az is, hogy elsajátítottad az alapállást-ütést… Judóból is gyanítom, hogy nulla azaz 0 fogást tudsz élesben megcsinálni.


Pontosabban mennyit boxoltál, hány évet?


Ilyen alappal én választanék egy azaz 1 sportot és azt csinálnám rendesen 10 évig és akkor kezdenék el gondolkodni azon, hogy hogyan tovább.

2017. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aikiboxerrel értek egyet. Válassz egy küzdősportot és azt csináld sokáig. Szerinted melyik a jobb? Ismersz ezer technikát vagy csak egy technikát ismersz, de azt begyakoroltad ezerszer?. Én a másodiktól sokkal jobban tartanék.

Ha el akarsz kezdeni mma-zni akkor válaszd azt, ha boxolni szeretnék, akkor azt. Amelyik szimpatikus és csináld azt sokáig.

És lehetőleg utcai bonyóban ne kerülj földre(akármilyen jó bjj is vagy)

2017. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A judo földharc-megközelítése annyiból univerzálisabb, mint a bjj, hogy egyrészt nem keresi a lehetőséget, csak hogy végre a földre jusson - illetve ha már választani lehet, akkor a judos is szeret puhára esni, leginkább az ellenfélre! :)


A földön pedig befejezni akar, nem pozíciókat keresni, meg bonyolult kombókat egymásba fűzni, ami egy csomó helyen félremehet.


Mert hát: "Seggen csúszva nem jutsz a Valhallába!" :)

2017. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5. Úton egy sima boxolót egy olyan szinten lévő karatés szészedné lábmunkával..
2017. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 aikiboxer ***** válasza:
Utolsó felesleges fantáziálni – a karatésok gyakorlatilag kezdőként kezdik a boxteremben. Én ugyan csak zöldövesként mentem le boxolni, de láttam már fekete öves mestereket is szétverve lenni kezdők által...
2017. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!