Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi történik, ha drasztikusan...

Mi történik, ha drasztikusan csökkentem a sóbevitelem?

Figyelt kérdés

Eddig kb. napi 20-25g sót vittem be, szinte mindenbe tettem, nem is keveset.

Mi történne, ha levenném ezt kb. napi 2-3g-ra?

Lenne változás a testemen?



2017. júl. 12. 11:19
 1/6 anonim válasza:

Úgy tudom, amennyi só alapból van az élelmiszerekben az elég, nem kellene plusz sót tenni mindenbe. De nyilván úgy jobb az íze, azért teszünk. Nyáron meg persze sportoláskor többet izzadunk, emiatt kellhet, de napi 2-3 g ígyis bőven elég. A só alapból egészségtelen, a vérnyomást növeli pl.

De ez csak amit én tudok, nem vagyok orvos vagy dietetikus.

2017. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha levinném a sóbevitelt, akkor látszana a tükörben, mérlegen?

Most éppen szálkásítok aztán minden lehetőséget megakarok ragadni, hogy jobban nézzek ki.

2017. júl. 12. 11:48
 3/6 anonim válasza:
Persze. A só vízkötő, diétához/fogyáshoz elengedhetetlen a hidratáltság mind az izomszöveteknek, mind az összes többi szövetnek. Az anyagcsere sokkal gyorsabb. Szóval ha lehet, valóban csökkentsd a mennyiségét.
2017. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A só egy olyan dolog ami káros, de ha nem viszed be a szervezetbe akkor megöl a hiánya.
2017. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3g sót vigyél be naponta, de 6 g fölött már ne.
2017. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a so rossz, hanem ez a jodozott so amit az elelmiszer boltokban kapsz. Vegyel gyogyszertari sot. A so hianyban izomgyengeseg, fejfajas, szedules, gorcsosseg lehet.
2017. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!