Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Feltétlenül fontos, hogy...

Feltétlenül fontos, hogy fehérjedús étrendem legyen tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy csirkemellet, halat stb. egyek minden egyes nap. Ez esetben mi ajánlott, esetleg tömegnövelő?

2017. júl. 19. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fontos. A fehérje kivonatok sem feltétlenül olcsóbbak, mint a hagyományos élelmiszerek, sőt.
2017. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Hány éves vagy?

Én 16 és azt szoktam csinálni, hogy elmegyek apámmal dolgozni minden szombaton, és a "fizetésemből" majdnem kijön minden napra 1 kg csirke

2017. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Cortez70 ***** válasza:
61%
Legyen meg a napi 1,5-2g x ttkg fehérje,ez fontos lenne ha izmosodni akarsz. A semmiből nem lesz izom.
2017. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Én a helyedben nem ennék sok fehérjét vagy tömegnövelőt.

Azért a veséidre még szükség lesz később is, 60-70évesen.

Azok akik meg most vödör számra eszik ezeket a tejsavó meg kitudja milyen készítményeket, majd megnézném 50-60évesen, mikor dialízisre kell járniuk.

Akkor majd eszükbe jut, hogy sokan mondták hogy a sok fehérje árt a veséknek, de nekik nem lehet beszélni, mert ők testet építenek, ők mindent jobban tudnak.

nekem nem egy haverom kötött ki a sürgősségin meg a belgyógyászaton, emrt szedtek pirulákat, meg nyomtak pár dolgot.

Aki ilyen dolgokat ajánl, az nem normális.

Egyél egy kevés húst, szalonnát, tojást, kolbászt, amit az ősök is ettek.

Nézd meg a régi öreg embereket akik kinn dolgoztak egész nap.

csak ilyen dolgokat ettek, és tiszta szikár, szálka volt mindegyik.

Egy mai gyúrós gyerököt lenyomtak volna, mint cunami a thaiföldi nyomortelepet.

2017. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Sok fehérje nem kell, sőt káros. Megfelelő mennyiségű fehérje kell. Anélkül nem fog menni.


Senki nem kötelez arra, hogy húst egyél, lehet olcsóbban is. Én tojásra alapozok, de még az olcsó hüvelyeseket is behozhatod legalábbis részlegesen...


A tömegnövelő kalóriát ad, rossz forrásból. Ha fehérje kell, akkor fehérjét egyél, különben nem tud miből épülni az izom, sőt lebomlik, ha igazán fehérjeszegényen eszel.

2017. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem tömegelés alatt kisebb jelentősége van a fehérjének olyan szempontból, hogy a kalóriatöbblet miatt nincs olyan mértékű katabolizmus. Persze egy minimális szükséglet van, ami kell a test funkcióihoz és az új szövetek építéséhez.

Sokan nem gondolnák, de a hagyományos étrendünk is igen fehérjedús, egyesek szerint túlságosan is. Egy átlag ember étrendjében elég sok a hús, gabona, tejtermék, hüvelyes, ami mind jelentős fehérjeforrás. Ha mindent beleszámolsz, és "száraz" testtömegre számolsz, akkor szerintem látni fogod azt, hogy nem is olyan kevés az a fehérje, amit megeszel. Főleg tömegelés alatt, amikor sokat kell enni. Diétában már problémásabb a dolog, mert a tested kalóriaként hasznosítja a fehérjét is, beleértve az izmaidat is, és ha ugyanazon ételek mellett csökkented a kalóriabevitelt, akkor csökkenni fog a fehérjebevitel is. Ezért ott lehet nagyobb jelentősége, hogy a bevitt kalória nagyobb százaléka legyen fehérje, azaz tisztább, zsírmentesebb fehérjeforrásokra hagyatkozz.

2017. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1-1.2*tskg fehérjével is jön rám izom... nem leszek így Arnold, de Cortezbácsi sem, de egy sportos fizikumom megvan és lassan, nagyonlassan jön tömeg 2 éve folyamatosan...

Am anyagi okokból nem os engedhetnék meg többet, meg nem is akarok.

2017. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Cortez70 ***** válasza:
75%
Most hogy jövök én ide? Miért velem kell bunkozni? Nyilván nem leszek Arnold 46!evesen és rákos betegen. De bírom az ilyet mikor tudatlanul beszólnak. Eleve Arnold jobb genetikaju mint én és 15 éves kora óta cuccolt. Nem csak én, hanem több millió ember sem lesz Arnold, tehát baromság rám kihelyezni a kérdést. De neked biztos jól esett.
2017. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a valaszolo úgy értette Cortez,h nem lesz akkora,mint Arnold,vagy mint Te,de egy sportos fizikum elérhető, stb,stb..,
2017. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Cortez70 ***** válasza:
Ha így értette, akkor elnézést.
2017. júl. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!