Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnek osszerakni egy...

Szeretnek osszerakni egy etrendet magamnak, segitenetek?

Figyelt kérdés

Szoval vannak homalyos fogalmaim, olvasgattam mar a temaban, de azert segitsegre lenne szuksegem :) Szoval akarok makrokat es kaloriat szamolni, es ugy kajalni, ami tenyleg jo! :) Lany vagyok, 174 cm es 72-73 kg, amit leirni is borzalmas :D Egyebkent "izmos" vagyok, meg nyilvan zsiros is, de evek ota kezilabdazom, hebe-hoba konditerembe is eljutok, annyira rosszul nem nezek ki ezzel a sullyal, de hat boven nem az igazi. Most rendszert szeretnek vinni az edzesekbe, es legfokeppen a kajaba is. Szoval ebben kernek segitseget, hogy hogy rakjam ossze az etrendem. Illetve pl a 1,5 g * testsulykilogramm feherjet azt a mostani sulyommal szorozzam es annyit egyek, vagy a cel sulyommal (ez mondjuk 55 lenne)? Egyaltalan tenyleg 1,5 g feherje kell? Ezt csak itt lattam az egyik kerdesnel.

Koszi elore is!


2017. júl. 19. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Fehérje: 2g/ttskg, de 1,5g/ttskg is jó lehet. És igen, zsírmentes tömegre számolva.

A többi kcal zsír és ch, ezt majd kitapasztalod, hogy mennyi kell és milyen arányban.

Attól függ, hogy szálkásítasz, vagy tömegelsz.

Szálkásításnál heti 0,5 - 1kg-os fogyás a jó, tömegelésnél az elején havi 1kg.


Fehérje források: hús,tojás,hal,növényi fehérje,hüvelyesek, tejtermékek (sajt,túró) stbb..


Zsír források: olaj, olajos magvak (sütéshez inkább kókuszzsírt ajánlok, jobb mint a napraforgóolaj)


Ch források: rizs,zab,kuszkusz,köles,burgonya,édes burgonya, hajdina, bulgur, abonett, tk kenyér, tk liszt sütéshez, zöldségek, stbb....

2017. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!