Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mashol erzem a terhelest, miert?

Mashol erzem a terhelest, miert?

Figyelt kérdés
Konkretan nemtudok a mellemre edzeni.. Allandoan a nyomorult tricepszem kapja a terhelest. Fekvenyomas, negativan, gepes gyakorlatok, kezi.. Akarhogy csavarom forgatom a karom helyezem mindig a tricepsz kapja a terhelest es emiatt nem no a mellizmom 1 eve. Utana olvastam ektomorfoknal gyakori a hossszu vegtagok miatt mint amilyen enis vagyok. Magas is vagyok, mas magasnak kidolgozott ugye mindenki latott mar meg van sok versenyzo is na de a lenyek az agy izom kapcsolatot probalom tartani de beleszol a tricepsz.. :/ Olvastam helyes izolaciosan kell meg mielott irnatok tudom, de a hosszu karom miatt tenyleg nem meg.tanacsok tippek? Koszi mindenkitol..
2017. júl. 21. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Tanulj meg koncentrálni a célizomra és azt feszítsd azzal dolgozz, ne csak úgy nyomkodd a súlyt vaktában. Én akár arra is tudok koncentrálni, hogy lazán tartsam a tricepszem miközben dolgozik a mell.
2017. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Keress egy pontot a könyökhajlatod belső felén, ha kell ragassz oda egy darab öntapadóst, hogy érezd azt a pontot, koncentrálj arra, hogy azt a pontot húzd befelé ne pedig arra, hogy a karodat kinyújtsd...
2017. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
86%
Mindegy, hogy nem érzed annyira a melled, attól meg az bőven kap terhelést ha nem nokedli súllyal nyomod. A fekvotamaszt is lehet érezni és mégsem leszel vele izmosabb mint nagy súlyos nyomással. Vagy a parketta csiszolastol is bedurransz mégsem leszel vele izomállat. Ennyit az izolaciorol.
2017. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Hogy néz ki pontosan ez a tricepszes terhelés dolog?

Hamarabb elfárad, ég, később komoly izomláz vagy mi?


Csak mert sokaknak elfárad a melledzés során ami azonban teljesen normális. A bemelegítő sorozatokat követő második sorozatnál nagy súllyal már elképzelhető hogy azért nem bírsz még néhányat ismételni, mert nem bírod kinyújtani, lerohadt a tricepszed bár mellből még menne. Ilyenkor szoktak tárogatással kezdeni, hogy előfárasszák a mellizmot.

Amúgy ha nagy súllyal nyomsz fekve akkor tuti kapja a melled is a terhelést, hiszen hatványozottan nagyobb és erősebb izom, mint a tricepsz.


Segíthet még a szélesebb fogás. Vagy a masszívabb koncentráció amit már leírtak előttem.

2017. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De fax tudja láttam már olyan szabálytalan "fekvenyomást" ahol a felkarok totál egy vonalban helyezkedtek el végig és egyáltalán nem dolgozott a mell :D
2017. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Attól még dolgozik mert nem úgy látod. Ha lehetne mell nélkül fekvenyomni, akkor leszakadt mellizommal is lehetne. Az meg még senkinek nem ment.
2017. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a fekvenyomás amiről beszéltem, fú valahol videóm is van róla csak nem találom... egy kis gyökérgyerek csinálta a termünkben, konkrétan tricepszből csinállta... a könyöke a rúd felett volt, mikor leengedte a súlyt és hangosan szitkozódott meg értetlenledett, hogy miért nem tud 30kg fölé menni :)
2017. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi srácok ilyenek az igazi győztesek nem lehúzzak az embert a létrán hanem eloretoljak Enis kívánok kitartást köszönöm.
2017. júl. 21. 22:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen hamarabb elfarad a mell es atveszi a trico a terhelest. Ma pont melleztem leirom roviden. A mellem nemtudom.miert de elfarad hamar.. feszitettem , es probaltam mellbol nyomni a gyakorlatokat de erzem h konkretan kiszall a jatekbol nemtudom ra terhelni a sulyt. A tricepszem eg folyton a mellem nemis erzem es edzes vegenn is meglatszik alig durran be es most jon a durva dolog 4 gyakorlat 4 ismetlessel szoval vegignyomom a melledzest pedig csak a tricepszem erzem mar az elso gyakorlat utan de akkor is nemhagyom es amilyen bena vagyok nemtom megedzeni.. :/ most ilyenert szemelyi edzot ertitek:d inkabb megkerdezem itt :)
2017. júl. 26. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!