Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szervezet miért bontja le...

A szervezet miért bontja le alkotó elemeire a fehérjéket, ha aztán ujbol felépíti őket?

Figyelt kérdés
Én egy kicsit ezt fölösleges munkának érzem.:) Vagy abban a formában amiben bekerül a szervezetbe, nem tudja hasznosítani?

2017. aug. 1. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem építi fel újra ugyanabban a formában hülyeségeket beszélsz. A fehéjér aminosavakra bontja, majd a sejtépítéshez felhasználja. De írd felül a természet törvényeit természetesen, mert te okosabb vagy, mint valami ami évmilliók alatt alakult úgy ki, ahogy.
2017. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Mert a tojás és a szemfehérje az aminosavak más térbeli elrendeződéséből jönnek létre. Minek bontasz el egy téglaházat, ha újat építesz a téglákból? Mert más a tervrajz. És a fehérjéknél is így van. A DNS egy tripletje kódol egy aminosavat, egy gén pedig egy fehérje teljes térbeli elrendeződésének tervrajzát tartalmazzák, ami az aminosavak bizonyos sorrendű összekapcsolása adja.
2017. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első, gondolom vak vagy és nem látod a kérdőjeleket, mert hogy 3 és volt. Egyiket se kijelentettem, hanem kérdeztem, mert nem tudtam. Nem kell egyből leugatni, ha bajod van éld ki máson magad. Normálisan is lehet válaszolni.
2017. aug. 1. 20:54
 4/6 A kérdező kommentje:
*2 kérdőjel
2017. aug. 1. 20:55
 5/6 A kérdező kommentje:
másodiknak köszönöm szépen a korrekt választ. :)
2017. aug. 1. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs mit
2017. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!