Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az élelmiszerekből mennyire...

Az élelmiszerekből mennyire tudjuk hasznosítani a különböző ásványi anyagokat, nyomelemeket? Érdemes kiegészítőket venni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt kalciumra, magnéziumra, cinkre, vasra főleg.

2017. aug. 4. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez összetett kérdés, nem minden ételből hasznosul egyformán a tápanyag, számíthat, mivel eszed együtt, teljesen jól működsz-e, etc.

Nekem úgy tűnik, rendes táplálkozással szinte mindent be lehet vinni, egyes étrendek hiányosabbak (s nem opció a kiegészítés, mert az más problémát okoz az adott embernél) s egyes kiegészítőket túl egyszerű és kockázatmentes szedni... Ott van pl. a C-vitamin, én nem tudom, mi az igazság, mennyi kell, az biztos, hogy skorbutot nem kapok, ha nem szedek se (tapasztalat), de nem árt, ha jelentősen több jut be s az az étellel nem megy.


Szerintem az lehet a tuti, ha igyekszel ételből bevinni mindent, s mellé szedsz valami minőségi cuccot, de úgy, hogy tuti ne adagold túl azt, amit lehet (még ha én kerülöm is a kiegészítőket, pár kivételtől eltekintve, mert elég biztos vagyok benne, hogy eleget viszek be szinte mindből. ha szálkásítok, akkor kevesebbet eszem, s fontosabbnak tartom a kiegészítőket, ahogy az logikus).

2017. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs különbség, ha kajából megy be vagy kiegészítőből. Kajából jobb, az egyenletesebb felszívódás miatt, de ez nem mindig számít. Mindig a természetes a jobb.
2017. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ott van pl. a C-vitamin, én nem tudom, mi az igazság, mennyi kell, az biztos, hogy skorbutot nem kapok, ha nem szedek se (tapasztalat), de nem árt, ha jelentősen több jut be s az az étellel nem megy. "

Mert a nagyon minimum 60mg-ot kajából simán beviszed, ennyi elég a skorbut ellen, de nem árt az 1000mg sem, sőt.

2017. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!