Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fáradok el, izzadok...

Miért nem fáradok el, izzadok le, érzek izomlázat a saját testsúlyos izomépítő gyakorlatoktól? Fejlődhetek így is?

Figyelt kérdés
Szívvel-lélekkel csinálom, a gyakorlatok között csak néhány másodpercet pihenek. Igaz, viszonylag lassan csinálom végig a gyakorlatokat, de gyorsabban jelenleg nem tudom.
2017. aug. 14. 12:01
 1/7 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék, a gyakorlatokat alapjában véve keménynek érzem, keményebben nem tudnám csinálni a jelenlegi erőnlétemmel.
2017. aug. 14. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Az izomláz hiánya nem baj. Az, hogy nem fáradsz ki, az baj. Milyen gyakorlatokat csinálaz, milyen ismétlésekkel?
2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az izomláz NEM befolyásolja a fejlődést,ha látod,hogy jól a gyakorlatot,de nem érzel izomlázat,attól még fejlődsz.Örülj hogy nincs izomlázad.Egy tanács viszont:rendben,hogy nem fáradsz el,de később,amikor nehezíted a gyakorlatokat,pihenj eleget a sorozatok között.
2017. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

konkrétan most a hasizmozásról van szó

az alábbi sorozat, 5x ismételve

25 guggolásból felugrás

35 csípőemelés

35 hasprés

1 perc plank

2x1 1 perc oldalsó plank

35 lábemelés

15+10 lábemelés húzódzkodón

15+15 tolózkodón


az első sorozat után azt éreztem, amit kell, leizzadtam, az izmaim kicsit izomlázasak voltak, elfáradtak


második sorozat: semmit sem éreztem


harmadik sorozattól kezdve: ólmos fáradtság, de nem az izmokban, ahogy kellene, hanem inkább általános kimerültség érzet

2017. aug. 14. 12:14
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, és huszonéves srác vagyok amúgy
2017. aug. 14. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni, hogy 25 guggolásból felugrás után ne emelkedne a pulzusod. Na, de a lényeg, hogy a sorozataid túl nagyok. Ha testépítés a cél, akkor a 8-12 tartományban kellene mozogni. Azaz olyan nehézségű változatot kellene csinálni a gyakorlatokból, hogy egyhuzamban legfeljebb 12 ismétlésre legyél képes. Ha több sorozatot csinálsz, kb. 2 perc pihenő után mehet a következő sorozat. Ha úgy érzed, hamarabb készen állsz, akkor lehet rövidebb is a pihenő.
2017. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :)
2017. aug. 14. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!