Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan küzdjem le a cukros,...

Hogyan küzdjem le a cukros, egészségtelen de finom kaják utáni vágyakozásomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nemrég kezdtem el testépíteni, tartom is az étrendet, igyekszem minél változatosabban étkezni, teljes mértékben kerülöm a cukrot, fehérlisztet stb.


Viszont hiába tudom hogy mennyire káros és szükségtelen, egyszerűen nagyon vágyódom az édességek, nassolnivalók után. Természetesen nem engedek a kísértésnek, de miután egész életemben nem figyeltem a helyes étkezésre és a cukorral tömött dolgokkal túlzásba is estem, a szervezetem egyszerűen vágyik rá.


Nyilván nem engedek ennek az érzésnek, de azért állandóan csorog a nyálam ha bevásárlásnál elmegyek a csokik, kekszek stb. előtt. Tippek, hogy lehetne ettől a vágyakozástól megszabadulni?


Köszi előre!


22/F 175cm/68kg


2017. aug. 15. 22:23
 1/6 Klanwarrior ***** válasza:

Az első néhány hét nehéz, ezzel meg kell küzdeni, mert a szervezeted hozzászokott a sok "nasi-dopaminhoz", egy szóval függővé vált.

Pár hét után rendeződik a helyzet és könnyebb lesz kerülni ezeket az ételeket. Egyébként édesség utáni vágy ellen ajánlják a krómot, bár én még sosem próbáltam, így tapasztalattal nem tudok szolgálni.

2017. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Néha lehet enni, de akkor legalább számold bele. És sok zöldség, sőt gyümölcs is. Próbálj meg minél változatosabban enni és valami édeset is beiiktatni ami viszont normális kaja, pl. zabpelyhes süti. Ezek tudnak segíteni azért.
2017. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Gyakorlatilag mindenféle desszertet meg lehet csinálni diétás verzióban is és ehetsz valamennyi szemetet is, csak ne vidd túlzásba.
2017. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lazy Lover ***** válasza:
Sehogy :-) van millió recept neten
2017. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megszabadulni nem lehet tőle. Minden alkalommal meg kell hoznod a döntést hogy tartod-e a diétát vagy sem, viszont ez egyre könnyebb lesz ahogy haladsz és látod erőfeszítéseid eredményét.
2017. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3. válaszolóhoz. Egyél édességet és nassolj, ha nagyon akarsz s nem tudod megállni, csak persze a diétádba illeszkedőt. Mi ezzel a gond? Millió jó recept van, én magam is kitaláltam párat magamnak :)


Ha cukorfüggő vagy, szerintem légy erős s állj ellen a tömény cukornak. Vagy ha már tömény cukor, legyen mazsola vagy datolya, ha egy kevéske neked belefér.

Ehhez nem értek, nekem az egyik napról a másikra ment a normál cukor és liszt elhagyása (a színük nem érdekel, elhagytam mindet), de az édességek maradtak, mert azok nem rossz ételek, ha jó az összetételük.


Csokik? Vegyél tömény étcsokit, sokunknak abból 1 kocka is elég :) Cukormentes is létezik, nekem az feleslegesen drága, én csinálok magamnak csokiszószt és kakaós sütiket (úgyis a kakaó érdekel a csokiban).


Az édességigény egyébként leépíthető, de nem mindenkinek ugyanaz az út. Egy jó étrend lehet a kulcsa, esetleg némi kitartás is, hogy a megszokást is megtörjük (az igen makacs tud lenni, már rég nem vágytam elementárisan édességekre, de a több évtizedes megszokás még munkált).


A boltban nekem könnyű, elolvasom az összetételt s máris nem vonz :) S tudom, otthon sokkal alkalmasabb édességeket készíthetek.

2017. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!