Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valamit elcsesztem (falásroham)?

Valamit elcsesztem (falásroham)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már évekkel ezelőtt életmódot váltottam. Volt, hogy kihagytam egy jó időre az edzéseket, majd újból visszatértem..szóval kilengések kísérték eddigi utam. Sosem voltam kövér, viszont 60kg-ról sikerült elérnem az 53-55kg számomra megfelelő súlyt a 163 cm-es magasságomhoz. A mozgás héba-hóba, heti átlag 2-3-4 meg volt..mikor hogy. Mostanra már sikerült elérnem egy jó kis formát 51-53 kg között ingázik a súlyom.


Újabban azonban valami nem oké velem. Egyre több a kilengés az étrendem tekintetében. Eleinte volt, hogy két hetente napi egy-két étkezést tönkre vágtam, össze-vissza ettem mindent, válogatás nélkül. Mostanában azonban ez egy hétre redukálódott..tehát van, hogy heti két nap is "zabálok" mindent, felszakítom a hűtőt és csak eszem..és eszem.


Újabban sokat vagyok itthon, valószínűleg az unalom is közre játszik, hogy ennyit eszem..viszont attól is tartok, hogy kiéheztettem a szervezetem. Jóval többet mozgok az elmúlt időszakban, viszont lehet, hogy jelentős a kalóriadeficit. Sosem számolom a kalóriákat, próbálok érzéssel enni, tudatosan, odafigyelve..szinte sosem vagyok éhes, nem érzem, hogy éheztetném magam...de mégis egyre több ilyen kirohanásom van. A semmiből jövő zabálhatnék tör rám...


Az utóbbi napokban már nem is mérem magam, elég nagy a bűntudat így is. Túl sokat dolgoztam ezért, hogy egy szempillantás alatt tönkre tegyem az egészet.


Vajon mi lehet a baj? Érdemes lenne számolni a kalóriákat? Esetleg jelentősen emelni a szénhidrátot?


25/N



2017. aug. 23. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tartod a súlyod, nem fogysz és nem is hízol akkor pont annyit eszel mint amennyit kell ennek a testalkatnak a fenntartásához. Ha fogysz értelemszerűen kevesebb a kalóriabevételed ha hízol akkor több mint ami neked kell ehhez a súlyhoz. Hogy hogyan lehet megakadályozni a kilengéseket? Önuralom és önfegyelem. Én is ezt teszem hónapok óta, és ezt is fogom tenni, pedig én is tudnék össze vissza zabálni orrba szájba. Egyébként havonta 1 csalónapot nyugodtan tarthatsz amikor annyit eszel amennyit akarsz.


"Érdemes lenne számolni a kalóriákat?" Ha te érzésre tudod hogy mennyit kell enned akkor felesleges, én ezt nem tudom érezni, én számolom a kalóriákat.

2017. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy egyszerűen akaratgyenge vagyok. Újabban legszívesebben mindent felzabálnék..és már úgy érzem sokat ártottam ezzel magamnak, az alakomnak...nehéz így kilábalni ebből az állapotból.


Te túl kell esnem ezen...holtpontok mindig vannak.


Igen, igyekszem érzéssel enni...Viszont attól függetlenül, hogy úgy érzem "jól táplálkozom", mindent megkap a szervezetem, lehetséges, hogy mégis kevés. Esetleg nem érzem, hogy valamiből hiányt szenved a szervezetem. Kalóriaszámolással lehetséges, hogy kiderülne.

Szedek vitaminokat is és fehérjét, viszont glutamint és társait...egyéb táplálékkiegészítőket nem.


Köszönöm, hogy írtál!

Lehet csupán annyi, hogy meg kell embereljem magam, és ellenállni a kísértésnek, ez egy ilyen időszak.

2017. aug. 23. 20:27
 3/3 akos000 ***** válasza:
Ha marad a súlyod és stagnálsz akkor ne számold a kalóriákat, de ha jelentősen nőne vagy csökkenne a súlyod akkor kezd el számolgatni, vidd be minden nap az elegendő kalóriát és persze figyelj a makrotápanyagok arányára. A csalást illetően én azt ajánlom hogy heti 1 szer és ilyenkor számold bele a csalókaját. (ergo akkor aznap kevesebbet eszel)
2017. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!