Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 350 kg terhelhetőségű 31...

350 kg terhelhetőségű 31 mm-es rúd nagyon sokáig elég lehet otthoni használat esetén?

Figyelt kérdés
Ez már felhúzásra is nagyon jó nem?
2017. aug. 25. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Naturalon te valószínűleg 250kg-ot sem fogsz soha az életben megmozgatni, nem hogy 350-et.
2017. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Bőven.
2017. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!Igazából csak azért írtam ki, mert sok embertől hallottam,hogy ezek gagyik és olimpiait kell venni, de szerintem baromi felesleges,ráadásul sokkal drágább a súly is hozzá.
2017. aug. 25. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

--gömb--


Olimpiai rudnak annál van értelme aki erőteljesen rángatja a súlyt, vagy egy súlyemelőnek (vagy aki szereti a túlméretezést). Hirtelen erőkifejtésnél akár a névleges súly ötszörösének megfelelő erő is kialakulhat, vagy akkor amikor pl nekicsapodik a tartóvasnak (ledobják). Ezek okozhatnak hosszú idő alatt fáradásos törést egy gyengébb rudban.

Mert statikusan még egy S235-ös rud is elbir 350 kilót mondjuk sima felhuzasban ( A szumo felhuzas meg a guggolás már necces egy ilyen rudnak mert középen van a forgáspont. Nekem ilyen van, mondjuk 160 kilónál nagyobb súly nem nagyon volt rajta. Ez az általános szénacél amiből a legtöbb zartszelvenyt, vizcsövet, szerkezeti csövet gyártják).

2017. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor értem már.Nekem tökéletesen megfelel a célra ez a 31-es rúd!
2017. aug. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!