Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A huzódzkodás kifele vagy...

A huzódzkodás kifele vagy befele fordított fogással nehezebb?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Felső fogással. De miért nem próbálod ki?
2017. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja amúgy. amíg kiírtad a kérdést, 3x kipróbálhattad volna mindkét pozíciót és rájöttél volna
2017. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent,hogy felső fogással?Én kifelé fordított tenyérrel huzódzkodok.De szinte mindenki,akit látok,befele fordított tenyérrel csinálja.Karatén is így mutatták.Úgy tudom,hogy így inkább bicepszre megy.De én hátra akarok edzeni.
2017. aug. 27. 22:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Itthon nincs huzódzkodó rudam,hol próbáljam ki?
2017. aug. 27. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egyet! A felső fogás, amikor felülről fogod a rudat. Szűkebb értelemben ez a húzódzkodás. Alsó fogás esetén alulról fogod a rudat, a tenyered feléd néz. Erre az angol a "chin up" kifejezést használja, míg az előző neve "pull up". Magyarul mindkettőt húzódzkodásnak nevezik. Mindkettő jó a hátizom (leginkább latissimus dorsi) fejlesztésére, de mivel kissé más hatása van a kettőnek, érdemes váltogatni őket bizonyos időközönként. Azért érdemes a felső fogást előnyben részesíteni, azon túl, hogy nehezebb, hogy ebből tudod majd felnyomni magad (muscle up).
2017. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudok magam felé néző tenyérrel húzódzkodni, fáj a csuklóm abban a szögben.
2017. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a célod, a hátad edzeni, vagy a bicepszed. Ha a tenyered magad felé néz, akkor bicepszre megy a húzódzkodás.

Ha a rudat felülről fogod meg, úgy, hogy az ujjad is fent van, akkor tiszta hát. Ha pedig átfogod a rudat felülről, akkor kb. 80% hát, és 20% bicepsz.

2017. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó én ekkora baromságot már rég hallottam. Mindkét esetben a széles hátizmod az elsődleges mozgató, ugyan annyira dolgozik mindkettő esetben (sőt a befelé nézőnél még nagyobb is a mozgástartománya szóval jobb is), az egyetlen különbség hogy a bicepszed a befelé nézőnél előnyös helyzetbe van, míg a kifelé nézőnél előnytelenbe és az ezért nehezebb. Ettől még nem lesz bicepszgyakorlat egyáltalán.
2017. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkét változat szoktam csinálni, nekem a felső fogással végzett húzódzkodás megy nehezebben. Alsó fogással sokkal könnyebben megy.
2017. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!