Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem guggolhatok nagy súllyal,...

Nem guggolhatok nagy súllyal, alacsony ismétlésszámmal?

Figyelt kérdés

Régen 100kg felett guggoltam, de valamiért legyengültem. Elkezdtem a technikával játszadozni, de még jobban gyengültem. Kicsit később belevágtam egy hosszú szálkásitásba, aminek már a végén tartok.

Most úgy vagyok, hogy 75kg-ba tudok kinkeservesen 5 ismétlést beleguggolni, de ez is olyan, hogy rossz nézni. Túlságosan előredőlök, elvesztem a feszességet, beesnek a térdeim és úgy állok fel a súllyal, mint ha jóreggelt gyakorlatot csinálnék. Szóval pocsék a guggolásom és még a súly is kevés amit használok.

Arra gondoltam, hogy amint vége lesz ennek a diétának, kb. 2 hét múlva, elkezdem az egészet előröl, kicsit magasabb ismétlésszámmal.

Szóval visszaveszem a súlyt 50-55kg-ra, mert azzal még viszonylag szépen, szabályosan tudok guggolni. Ha sikerül 5x8-at beleguggolni a súlyba, akkor növelem 2,5kg-mal.

Igy azt gondolom, hogy sikerül beleerősödnöm és nagyobb súlyal is szabályosan fog menni.


Szerintetek jó ötlet ez? Vagy mit kéne tennem?


Sajnos nagyon elkeseritő, hogy ilyen kis súly is kifog rajtam.


Köszönöm előre a válaszokat.



2017. aug. 29. 18:31
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
72%
Jó ötlet. Vedd vissza a használt súlyt és onnan növeld majd, ahogy írtad is.
2017. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elkezdheted 50 kilórol megint, ne törődj vele, hogy az minimál súly, mert most nem ez a lényeg. Majd vissza erősödsz. Az is jó amit írsz, illetve elég jó módszer az is ha a munkasorozatok így néznek ki: 3x5 majd a 4. munkasorozat egy amrep, azaz annyi ism. amennyi kimegy. Ez nem azt jelenti, hogy tényleges bukásig csinálod, csak amíg érzed, hogy még megy. Ha ez az utolsó sorozat nagyobb vagy egyenlő, mint 8 ismétlés, akkor következő edzésen emelj 2,5kg-ot. Jó módszer sokáig lehet vele fejlődni.
2017. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Légy türelmes és kitartó. Ahogy elkezded a tömegelést valószínűleg gyorsan visszarázódsz majd.
2017. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, oké köszi a válaszokat.


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy visszavegyem minden gyakorlatnál és újból kezdjem az egészet, vagy elég csak a guggolásnál?

2017. aug. 30. 12:26
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Csak amiben stagnálás van vagy visszaesés.
2017. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!