Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Starting Strength és Stronglif...

Starting Strength és Stronglifts 5x5 programok nem veszélyesek?

Figyelt kérdés
Mert itt ha jól értelmeztem nagyon gyors tempóban növekszik a súly, minden edzésen 2.5 kilóval nehezebb lesz. Nem túl gyors ez? Főleg egy kezdőnél akinek még a helyes technikát is meg kell tanulnia. Illetve ha ilyen gyorsan növeli valaki a súlyt akkor később nem lesz nehezebb fejlődnie, mert már nem fogja tudni hova növelni a súlyt?
2017. szept. 17. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha olyasvalaki példáját vesszük, aki az üres rúddal vagy az 5 kilós kézisúlyzóval is küszködik, az hogy lesz képes minden edzésen növelni a súlyt? De leginkább a sérülés veszélye aggaszt pontosan emiatt.
2017. szept. 17. 10:37
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
Ez nem gyors kezdők esetében. Jóval gyorsabb erősödés is lehet kezdőknél. Ez pont egy visszafogott, kontrollált ütem.
2017. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha már nem tudod hova növelni a súlyt, akkor programot kell váltani, de ezt írják is. Ez valahol 130-140 kilós guggolás körül van (férfinak nyilván), szóval egy darabig nem kell aggódni. Azt is írják, hogy könnyű súllyal kell kezdeni, nem az 5RM-mel, hanem annak kb. az 50%-ával, így van lehetőség a helyes forma megtanulására is. Én 4 hónap alatt eljutottam a saját testsúlyos guggolásig (veleszületett tüdőbetegséggel) a Starting Strength-el. Power Clean (nem tudom a magyar nevét,felvétel talán) helyett döntött törzsű evezést csináltam. Nő vagyok. A kezdők gyorsan erősödnek. Csak tényleg emelni kell a súlyon, különben egyhelyben toporgás van.
2017. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!